News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

6 Members and 8 Guests are viewing this topic.

cnorbert97

Pe SEAP scrie că ofertele sunt valabile până pe 04.11.2024, deci mai au doar o singură ocazie să amâne anunțarea câștigătorului, asta dacă valabilitatea ofertelor nu se prelungește automat.

hefaistos

Se solicita prelungirea ofertelor. Cine nu prelungește (inclusiv valabilitatea scrisorilor de garantie daca e cazul) se auto-descalifica. Asa știu eu.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

Cristian 74

Grinzi metalice - un update


Radu_A

Quote from: tom_sawyer on August 30, 2024, 04:40:39 PMDacă ar fi desemnat azi câștigătorul (Makyol cel mai probabil) până la sfârșitul anului ar fi fost timp de rezolvat eventuale contestații și de semnat contractul, implicit de achitat un avans măricel raportat la valoarea contractului.
Speculez și eu, în lipsă de alte informații.

Makyol se lauda la portofoliu cu Ovit Tunnel 14346m  :o  :o ...sunt bagati deja la metrou spre Otopeni, A13...daca iau si Meses se muta in Romania pe termen lung.

https://www.dailysabah.com/business/2018/06/14/worlds-4th-longest-tunnel-ovit-opens-in-turkeys-black-sea-region

Ionut

Sunt bară la bară pe lângă autostrada for fun. :lol: Ce frumos e!

GIV


Cristian 74

Filmare completă Zimbor-Poarta


Iceman

În ritmul ăsta de lucru până la sfârșitul anului lotul o să ajungă lejer la 70%

horatiu.cosma

Adică în 3 luni de toamnă să facă încă 20%. În condițiile în care au făcut 50% in 3 ani, din care în vreo doi ani au lucrat mult mai intens decât acum. Plânge matematica.

Iceman

Mie mi se pare că este mai mult de 50% momentan... 20% Sigur nu.... 12- 13% maxim până la sfârșitul anului

Striker

Interesanta si spectaculoasa evolutia lucrarilor din ultima perioada, dar mai e inca foarte mult de lucru.
La final cred ca va fi un traseu incitant, cu atatea viaducte, poduri si podete, plus dealurile naravase.

piXel

Cu riscul de a deveni antipatic:
1. Se mai aude ceva de PT-ul Erbașu pt Chiribiș - Suplacul de Barcău?
2. Se mai aude ceva de reconcilierea între Beni Rus și Minister pentru lotul Chiribiș - Biharia?

ijwtsh

Conform acestui articol, de la 15 martie a inceput sa curga termenul de proiectare. Deci in curand ar trebui sa auzim cate ceva. Cred ca sunt sanse bune sa se si apuce de treaba din toamna asta, mai ales daca vor politicienii sa anunte cu sarle si trambite ca s-a rupt blestemul.

tom_sawyer


GIV

deci aici s-a parut ca ar vrea sa o dea la pace:

Solutia pe scurt: În vederea stingerii litigiului pe cale amiabilă, amână judecarea cauzei la data de 31.07.2024.
Document: Încheiere de şedinţă    28.06.2024

dar pe 31.07 se face iar referire la o expertiza. oare s-au razgandit? :|  :( 
Solutia pe scurt: lipsă completare la raportul de expertiză
Document: Încheiere de şedinţă    31.07.2024