Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 20 Guests are viewing this topic.

paullie

Quote from: Cristian 74 on August 01, 2024, 07:38:42 PMPe Zimbor-Poarta, UMB mai are ridicat exact 40 de grinzi, adică 5 deschideri, la căpătul satului Sântămărie (acolo unde erau cele 4 pile cu probleme cândva). Estimez că în maximum 2 săptămâni termină cu grinzile.
Si nu ne urci si noua videoclipul?

te rugam frumos  :)

ijwtsh

Clipul e pe canalul lui, posibil sa fi uitat sa-l puna si aici.

Cristian 74


mike_us

Au progresat la ridicat grinzi de la filmarea trecuta. Au sub contractori buni.

Cristian 74

Am fost și la km 7, la structurile metalice.



ijwtsh

Multumim de filmare!

Interesant ca o grinda o ridica o firma, iar alte grinzi alta firma. Ai idee de ce?

Cristian 74

Sunt 3 firme care au fost subcontractate pentru a realiza și ridica grinzile. La km 7 s-au împărțit grinzile la cele 3 firme, una din Constanța, Sinapsa din Timișoara și ProWeld din Buzău. Sinapsa mai au și la Sâncrai de ridicat, acolo am înțeles că e tot a lor. Ei au terminat de realizat acolo secțiunile, dar așteaptă după macara. La km 1 (în pădure) e neclar a cui e. Subcontractorii  aceștia sunt folosiți și la A7, din ce știu ProWeld sunt acolo și revin acum aici pentru a ridica ultimele grinzi la km 7. Sinapsa merg și ei pe A7 când termină aici. Problema cea mai mare cu lentoarea aici e dată de dificultatea de a manevra macaraua, durează o zi jumate să  o tot dezasambleze și să o mute/reasambleze pe următoarea poziție.

tudor

#35287
^^
Mai vede cineva minutul cealalta drona de la 2.37? V-ati coordonat impreuna "culoarele de zbor"?

Video

Cristian 74

O iau ca pe o  glumă. Nu e dronă, evident, e ceva din vegetație. Ne-am și "ciocnit" un pic, a mea a ieșit mai bine din bătălie.

Iceman

Nu este atât de negru dracul precum a fost descris de unii dintre voi O:-)
Chiar există activitate bună între Zimmbor și Poarta Sălajului...
Mobilizarea este foarte bună pentru un lot de 12 km... se lucrează la terasamente se lucrează la structuri, ziduri de sprijin la dealul de la Zimbor... în ritmul ăsta până la sfârșitul anului acest lot poate fi pregătit pentru asfalt... anul viitor în martie, aprilie fără nicio scuză se poate așterne balast stabilizat și restul 💪

GIV

@Iceman  mobilizarea e buna pentru niste loturi care au primit extensie pana in 2026

Ionut

Erbașu pe Chiribiș-Suplacu.
Din păcate doar parțial. La Dolea un motor a decis să intre în concediu și drona, probabil, e bună de aruncat.

Filmarea e pe Patreon până marți seară.

Coperta - nod Chiribiș:


mdragos


voicul

Eu nu prea inteleg ce asteapta sa faca A3 la Ploiesti (doar centura) - chiar ar fi utila?
Retoric 100% ca m-am prins si singur dupa ani si ani ca ... asteapta.

TibiV

Pai ce sa faca?!... Si de ce?!

Acolo va incepe doar "autostrada4fun"...  >:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)