Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 13 Guests are viewing this topic.

Cristian 74

Da, e vorba de zona unde au pus explozibil cei de la Explomin Deva. Vine și filmarea pe dimineață.

Cristian 74


TibiV

Este chiar atat de stancos dealul incat a fost nevoie de explozie?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

survola

Parcă mai este un pinten și mai sus.

Cristian 74

#35254
^^
Din ce am înțeles eu, forjarea utilajelor ar fi prea mare și mai costisitoare decât apelarea la explozibil, care e mai scump, dar te scutește eforturi prea mari. Oricum, vor mai urma explozii acolo, mai multe. O zonă e deja pregătită, se vede pe filmare.

marinul

Pe Suplacu de Barcău - Chiribiș nimic spectaculos, Erbasu isi vede liniștit de treabă



Corsan inca bântuie  :)






Powered by API/PUM imgur uploader

TibiV

Chiar ma intrebam cand revii din concediu...  ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Johnny1711

Credeți că Erbașu are forța sa faca o figură frumoasă pe Suplacu de Barcau-Chiribis?  O:-)

GIV

@Johnny1711 nu e neaparata nevoie sa vina erbasu cu 1000 2000 de muncitori. poate lucra cu subcontractanti ;)  :p

hummingbird

Practic Erbasu ia lotul de la un 50% din total dacă nu ma înșel. Cu vreo 300 muncitori si +100 utilaje ar trebui sa meargă bine șantierul.

GIV

corect.. nu cred ca ar trebui sa le plangem de mila

Alexandru97

Suplacu de Barcău-Chiribiș își revine. Vedem mâine cu Meseșul ce se petrece... se amână sau se anulează? :zen:  :|

GIV

Quote from: Johnny1711 on July 11, 2024, 03:18:32 PMLegat de procesul dintre Trameco și CNAIR privind Chiribiș- Biharia.
Solutia pe scurt: În vederea stingerii litigiului pe cale amiabilă, amână judecarea cauzei la data de 31.07.2024.

am dat quote ca reminder sa rup f5 maine

Johnny1711

#35263
04.10.2024
Ora estimata: 09:00
Complet: C43-Fond
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:   

31.07.2024
Ora estimata: 09:00
Complet: C43-Fond
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: lipsă completare la raportul de expertiză
Document: Încheiere de şedinţă    31.07.2024

Am sperat ca azi va fi ziua cea mare legat de Chiribis-Biharia, dar se pare ca nu si nu ...și încă 3 luni de amanare in bataie de joc

Ionut

Vă puneți prea mari speranțe în termenele astea din justiție. Plus că e doar fondul...