Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

survola

Să spui ,,abureli" unor chestii pozitive pentru economie e cam forțat.

GIV

nu cred ca e user inregistrat pe forum
A3 Chetani-Campia Turzii filmare completa

GIV


pasadia

... da, in curand va trebui a treia banda. [/sarcasm]

sboda1985

Am facut de cateva ori naveta de la Zalau la Tg Mures vineri dupa-masa/duminica dupa-masa
si am stat la Ludus sau la Iernut de mai multe ori ~30 de min in trafic.
Fara trafic drumul era cam 3 ore.
Acum e 2 ore.   

Hercule

Am uitat sa pun informatia asta: azi o bretea de la nodul Gilau a fost inchisa pentru asfaltare. Linkul de pe fb: https://www.facebook.com/share/p/BYAuFdsAu7t1awp8/

Sau direct anuntul:


In stilul caracteristic, DRDP Cluj dirijeaza autovehiculele in drum spre Oradea printr-un ocol pana la giratoriu de la Luna de Sus in loc sa lase libera circulatia prin curtea lor (cu rosu in captura de mai jos). Practic in loc de 250 m se fac 6.4 km. Drumul prin curtea DRDP apare ca "inchis circulatiei publice", dar e folosit de o multime de smecheri atunci cand este blocaj spre Oradea.

Powered by API/PUM imgur uploader

E un fel de NIMBY de prost gust pentru soferi!
Deșteaptă-te române!

Skynick

Ehehe, cand era Gilau topicul nr. 1 al forumului asta.. ce vremuri..

gicu

Azi am ieșit la nodul Gilău de pe A3 și era închisă cealaltă bretea, de ieșire spre Cluj. Ieșirea era obligatorie spre Gilău.

Ionut

Autostrada A3 Nădășelu-Zimbor - 24.07.2024
Foarte slabă mișcarea din păcate, mâine seară iese pentru toată lumea.

Până atunci doar pe Patreon. Mulțumim!

Coperta:

Patriciu

acest viaduct are toate grinzile metalice facute , urmeaza ridicarea lor...
ramane cel de la Km 1.5 ( cel mai inalt ) unde se lucreaza la platformele pt piloneti si macara si se incepe asamblarea grinzilor...deci eu cred ca se misca bine la metal..

gabim

Am vazut filmul, intr-adevar slab. Sunt curios daca nu vor macar sa puna un strat de asfalt sa-si protejeze terasamentul. O sa avem si la UMB terasamente cu iarba in ele?
Pariu A7: se va circula pe toate loturile UMB pana la Pascani inainte de a se circula pe lotul Pizzaroti - in caz contrar, 100 Euro in contul API.

Robby

@gabim - exista terasamente cu iarba in ele la UMB pe A7.

GIV

cred ca exista si decopertari cu iarba in ele  :troll:  O:-)

raulbogdan23

Quote from: Patriciu on July 25, 2024, 01:53:13 PMdeci eu cred ca se misca bine la metal..

Probabil nu ai urmarit filmarile recente.

JALE mare, intr-o luna jumate au ridicat 2 segmente de tablier metalic la poza de pe coperta. Dincolo mi se pare ca nu au ridicat absolut nimic de vreo 2 luni.

florin74

#35219
M-am uitat de curiozitate pe o filmare din prima parte a anului.
La 20.04.2024 erau ridicate segmente ale tablierului pe 2 deschideri si jumatate...
Vorbesc de acelasi viaduct.