Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Earthchild

Vei ajunge la Brașov și pe A3 și A7 până la Buzău, apoi prin Întorsura Buzăului, prin vama veche.

rt25

Dintre toate bataile de joc pe care ni le aplica guvernul, alba-neagra cu autostrada asta e cea mai nasoala. Gasim nspe sute de milioane pentru cooperativa giratoriului suspendat in zadar de la Predeal dar nu avem aceleasi nspe sute de milione pentru un tunel la Busteni.

Alexandru97

Sunt curios de ce bătaie de joc ni se va pregăti mâine în legătură cu lotul Meseș

pasadia

O alta amanare. Sa fim seriosi, chiar crezi ca va fi semnat vreun contract pentru lotul ala in viitorul imediat (adica urmatorii 2 ani?).

Cristian 74

Totuși, o limită a nesimțirii nu au ăștia? Cred că din octombrie 2023 amână lunar desemnarea câștigătorului. De 9 LUNI!!!! Înțeleg că au fost și motive obiective câteva luni, dar acum???

Johnny1711

I-ar putea desemna pe Makyol ca sa terminam odată ...ca ne-am saturat de amânările astea fără sens..intr-o țară normala ar fi luați la bani mărunți membrii comisiei de evaluare

satanistu

Deja sunt o gramada de km in executie, nu poti face in cativa ani ce nu s-a facut in cateva decenii. In plus e si discutia cu finantare.

Hai sa deschidem A7, sa terminam DX12, sa mergem continuu pe drum de mare viteza (cum le place politicienilor sa zica) de la Craiova la Constanta, si apoi vorbim de alte contracte semnate.

Meses si Ploiesti-Brasov sunt pastrate pe mai tarziu...

Alexandru97

Pasadia, nu, nu cred că se vor desemna. Ori se amână ori se anulează (părerea mea). Ofertele, totuși, sunt din august 2023, și alea după N amânări și anulări. L-am văzut pe Grindă la un meci (cu Belgia, cred), la TV, îl doare pe el în Ciucă de lotul Meseș. Cu lotul ăsta și-au demonstrat multă nesimțire și incompetență.

mihai1

mai bine bagau banii de centura zalau in tunelul meses ca pana la urma acelasi scop deservesc. diferenta e ca in tunelul meses mergi cu 100 kmh iar pe amarata aia de centura de 1 banda pe sens cu serpentine zici ca e partie de ski ajungi sa mergi in unele zone si cu 30 kmh probabil.

JohannDB

@...""" ajungi sa mergi in unele zone si cu 30 kmh probabil."""     Exact și aia cu vântul din spate și la....vale...!!!!! Asta ca să fim "complet" pamfletari, dar, mai este un "dar".....

StefanCelMare

@mihai1
Uiți că trăiești în România.
Centura aia cumva se mai termină, tunelul nici nu începe.


Cristian 74

Mai vreți vești proaste? Că mai sunt. O nouă alunecare frumoasă între Topa Mică și Sâncrai, înainte de pădure cum vii dinspre viaductul imaginar al lui Ozaltin. Și confirm și alunecarea de la Nădășelu. Nu e mare, dar s-au lăsdat pietrele pe care le puseseră ei pe debleu.

Cristian 74

Cred că e una mai veche, totuși, dar s-a mai lăsat.




Powered by API/PUM imgur uploader

panzer

Pentru cei care merg de la Bucuresti pe Valea Prahovei cu trenul, incercati si alte companii decat CFR calatori. O sa aflati ca au si rezervari si aer conditionat. E acelasi pret.