News:

Video 18.06 Autostrada A0 A1-DN6.

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 18 Guests are viewing this topic.

mdragos

Proiectu asta nu e FDIC rosu facut de IPTANA?

ijwtsh

Video nou de la On The Road AK (filmare realizata pe 4 octombrie):

Autostrada Transilvania A3 Lucrari UMB in zona Nod Rutier Zimbor, Nadaselu Zimbor Poarta Salajului

TibiV

Deci pamantul excavat din deal este bun pentru terasamente...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cfdp

#33528
marna este f buna la terasamente cu conditia sa nu fie apa. Deci la ramblee este OK Cand este uscata se intareste ca si betonul. Se aseamana cu slamul ce era pe vremuri, o argila ff fina care in prezenta apei si a nisipului avea rol de liant. Comparatie nu este 100% in regula, doar ca si exemplu.

Cristian 74

Filmarea completă Chețani-Câmpia Turzii


reed

Spatiu de servicii langa CT sau CIC?

pelan87

Se tot discuta despre lipsa accesului pietonal pe supratraversarile de la Hadareni si Luna, dar din filmari eu zic ca se vede clar ca sunt trotuare pe ambele sensuri ale pasajelor.

La Hadareni se observa ca exista spatiu suficient intre cele 2 randuri de parapet, iar la Luna, ceea ce se betona in filmarea lui @Cristian 74 este chiar zona trotuarului.

raulbogdan23


Cristian 74

#33533
Este CIC, am greșit eu, scuze. Nu am refăcut video, sunt vreo 22 GB de randat din nou (4K vine cu greutăți, mă tot gândesc dacă las așa sau merg pe Full HD, că e mai ușor de lucrat și diferența de claritate nu e wow).

ivladbogdan

Multumesc frumos pentru filmare, Cristi.
Sunt extrem de optimist daca spun ca vine Mos Craciun mai repede cu cateva zile anul asta?  :D

dumbravaandrei

^^ Dacă n-ai multe vizualizări de pe tv, pe 4k, poți lăsa lejer la 1080p


cfdp

Apropo de polemica ce am avut-o referitor la "placile de racordare". Se vede la viaduct peste DN15 la Hadareni la culeea Campia Turzii cum se toarna placile  monolit loco (separate cu polistiren) in loc sa se toarne o singura placa pe sens. Ingustimea mintii: pun pariu ca sunt ofertate prefabricate la bucata cu latimea de 1-1,2m,aduse de nu stiu unde si montate cu macaraua. De ce sa ne complicam viata sa le transformam in armatura, cofrag si beton turnat monolit?

P3trut

@ijwtsh Sunt confuz. Parca din cauza faptului ca trece pe langa cimitir s-a modificat traseul... :o

pasadia

Traseul inițial ocolea cimitirul, dar aluneca la vale. Soluția propusa, în curs de licitare, e viaductul peste cimitir.