News:

Video 18.06 Autostrada A0 A1-DN6, DN4-A2.

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 14 Guests are viewing this topic.

Telvanni

@cfdp

Mersi de explicatii, aceasta ar parea solutia ca sa nu mai apara celebrele trambuline.
Ce nu se leaga totusi in mintea mea este de ce mai este inca o grinda sub capatul de pe umplutura (capatul elastic). Cumva acea grinda care probabil e de colo-colo, pe toata latimea sensului, face ca acele "grinzi" fragmentate sa lucreze impreuna si de aici iar intrebarea: de ce le-a fragmentat asa marunt? Nu puteau sa faca o singura placa?

rocklee

dupa o lunga vreme de asteptare si din lipsa unui santier in apropiere :-[

 pe o vreme sufocant de calduroasa...am ajuns cu ajutorul Tatalui de sus  O:-) ....pe santierul CHETANI CIMPIA TURZI ....unde am petrecut cateva ore ..pe un santier unde am avut placerea sa vad ca lucrurile fuctioneaza si se misca in directia buna ....si unde m-am simtirt bine ... ca un animal in habitatul lui  :)

este placut ochului sa vada camioane si utilaje care se misca bine ... oameni care lucreaza si si fac treaba  ....si cei din conducera celor doua compani ...spun ca pana la sfarsitul anului daca vremea tine cu ei se silesc sa dea lotul in circulatie  :)  :D
Doamne ajuta . se lucra pe toata lungimea lotului ...LA TOT imaginile vorbesc  8)

rocklee

#33212
incepem cu lotul GEIGER dinspre NODUL CHETANI ....

(GPS)


(GPS)




(GPS)




(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader


rocklee


rocklee



rocklee

sa reincepem postarile ...ca sa deblocat imgurul...asfaltari in vecinatatea pasajului de la chetani .... (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


spalarea rampelor de la viaductul hadareni in vederea asfaltari  (GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee





rocklee

imgur ...mi-a spus ca nui robot ...relom mai tarziu  :(

gicu

Până revine @rocklee pun eu câteva poze de azi din CIC. Structurile sunt sus, platformele sunt turnate, se lucra la partea de retele. Urmează finisaje la clădiri, parcări și drumuri de incintă.

















Powered by API/PUM imgur uploader