Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 20 Guests are viewing this topic.

ovicor

@ dorum, nu stiu ce considera Ionut, dar eu sustin 100% apelul tau, e perfect dozat in ceea ce priveste fermitatea si delicatetea. Sigur ca informatia primeaza, fapt pentru care le multumim. Sunt unii colegi care si-au imbunatatit binisor modul de exprimare, dar e loc de mai bine .

iuli

Continuați, vă rog, discuția pe topicul Parcare.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

sim5blue

Poate cineva oferi un fisier kmz cu ultima varianta pentru tronsonul Comarnic - Brasov. Va multumesc!


sim5blue

     Multumesc foarte mult! Astept cu multă (ne)răbdare si restul proiectului. Stiu că a existat si o variantă care urca pana aproape de Paraul Rece in zigzag peste 73A de la desprinderea acestuia din DN1. În proiectul OSM kmz-ul urmeaza acel traseu.
     Interesantă varianta (fragmentul vizibil) care se desprinde din proiectul principal catre Cheile Rasnoavei pentru a scuti din costurile viaductului (poate ai si acel kmz).
P.S. @delacroix, mai ai cumva si modelul kmz, facut de tine cu sketchup? Fotografiile erau deosebite! Felicitări!...

iulius

@delacroix, nu reusesc sa vad kmz tale, de doua zile incerc, da nimic... chrome-ul imi blocheaza vizualizarea fisierelor, randarile tale le-am reusit sa le vad intotdeauna, in schimb speedy mi-a pus nervii la pamant >:(, scuza-ti offtopicul,

nenea_hartia

^ Speedy n-are nimic și nu trebuie să ți-l instalezi. Doar dai clic pe chestia încercuită cu roșu și salvezi fișierul .kmz în computer.



@delacroix: :cheers:

iulius

acesta este primul lucru pe care l-am facut, prin urmare nu pot deschide nici un fisier format file kmz, reusesc sa vad doar imagini puse direct pe forum, altceva "pauza" oricum, multumesc pentru indicatii @nenea hartie.

back to A3

jalemare

''CNADNR a lansat licitaţia pentru încheierea unui contract de servicii pentru revizuirea acordului de mediu, care trebuie să fie în concordanţă cu modificările apărute între timp pe Comarnic-Brasov. Câştigătorul licitaţiei va avea de reactualizat studiile de evaluare a impactului asupra mediului şi de evaluare a impactului social pe care le va avea construirea tronsonului Comarnic-Braşov. Şi asta pentru că instituţiile financiare, inclusiv BERD, solicită ca proiectele pe care le finanţează să respecte atât standardele naţionale, cât şi politicile de mediu şi sociale.''
http://www.ziarulprahova.ro/stiri/administratia-locala/177655/acordul-de-mediu-pentru-autostrada-comarnic-brasov-trebuie-revizuit-si-pentru-ursi-si-lupi
cel mai probabil inca un an pierdut...


sim5blue

@delacroix, folosesti plugin-ul instant road sau stii si alte plug-inuri utile in proiectarea de drumuri pentru Sketchup?

stangabriel

Noutati: Utilaje multe la baza pasajului peste centura Bucuresti. Pe pasaj si spre Bucuresti sensurile erau separate de balize de plastic. Imi pare si putin lucrat la taluze aferente rambleului.

panda_no 5

Utilajele pe ce parte erau?Spre partea spre Bucuresti sau pe exteriorul Centurii ????
Daca erau pe exteriorul centurii acolo e o firma care vinde si inchiriaza utilaje si sunt tot timpul acolo.

stangabriel

PE interior. Acum cateva zile nu erau. Sunt parcate chiar pe autostrada.

panda_no 5

Sa speram ca se apuca de ceva lucrari ca doar nu le-au adus degeaba.
La taluze au mai miscat cite ceva dar doar asa sa nu spuna ca nu au lucrat nimic.