News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 14 Guests are viewing this topic.

raulbogdan23

#31200
Obiectiv: Autostrada A3 Nãdãșelu - Mihãiești (Zona Şardu)
Constructor: UMB
Data filmare: 05.11.2022


Enjoy!

raulbogdan23

Obiectiv: Ridicare grinda supratraversare DC 143 - Autostrada A3 Nãdãșelu - Mihãiești (Zona Şardu)
Constructor: UMB
Data filmare: 05.11.2022


Enjoy!

Skynick

Cele mai complexe sectiuni de autostrada din RO, to date. Chiar si in munti se construieste mai usor fata de solul asta.

stangabriel

#31203
Superbe filmari !!!

Ce se mai stie de solutiile tehnice aplicate la Nadaselu, zona cu cimitirul (min 1.50) , cat si la zona mlastinoasa de la Mihaesti (min 10.20), filmarea by Raducu Popa  ?

Multumesc.

sherby90

Astăzi am trecut prin Chețani și am observat că în organizarea de șantier încă sunt camioane și utilaje cu insemnele Straco (ce-i drept, nu zeci, doar câteva).
Oare ce se va întâmpla cu ele? N-ar trebui făcut loc pentru Strabag?

Raducu Popa

#31205
Diverse tipuri de lucrari portiunea Poarta Salajului - Sancraiu Almasului


TibiV

Exceptionala filmare!...
:cheers:

M-am uitat de 3 ori, si raman impresionat - si de UMB-isti, si de "dronar"...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pbh

La cum lucreaza UMB-ul la structuri ma intreb daca nu ar fi utila reproiectarea COBRA.In loc de tuneluri de 8 mld un viaduct de 40km facut de UMB. Glumesc...dar doar pe jumatate ;) 

GAC

La asta m-am gandit si eu, viaduct peste CF, cu radierele pilelor paralele cu CF (pile de-o parte si de alta a CF, unite cu o rigla-arcada, pe care sa stea grinzile).

ghrt

^^Cel mai bine proiectează un tunel mai mare, astfel încât să încapă şi un viaduct în el. Beneficiarul va fi fericit!
Cont (aproape) inactiv.

oc7avian

Haideți să nu poluăm topicul aiurea, mai ales cu soluții halucinante. Nu închizi o magistrală esențială CF, mai ales în contextul viitoarelor lucrări ce vor demara pe Coridorul Feroviar Orient/Est-Mediteranean | Curtici-Craiova-Calafat care vor gâtui legătura feroviară electrificată spre occident. Nu mai vorbesc despre demolările în exces.

pentium10

#31211
@sherby90
Lichidatorul judiciar se ocupa de locatia si activele ramase pe afacerea/Straco care a falimentat. Sunt in paragina. Doar statia de betoane/asfalt sunt bune de acolo. Daca ele sunt valorificate rapid.

Organizarea de santier celor de la Strabag si Geiger va fi intro alta zona, nu cred ca se complica sa fie in aceasi curte.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

TibiV

A postat si Ionut Ivasca o filmare cu viaductul Nadaselu...

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

gicu

Azi pe Nădășelu-Zimbor mișcare foarte anemică. Nici utilaje la lucru, nici camioane pe DN, nimic. Doar 2 macarale am văzut care ridicau grinzi la un viaduct. E săptămâna de pauza la UMB?

GIV

@gicu  de ce ar trage tare pe un lot unde nu are modificari de solutii acceptate si descarcarea arheologica gata?