News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 15 Guests are viewing this topic.

Xenos

Sună așa benign nea Beni, eu zic că nu merită personajul acest alint.


EugenRo

Pot sa inteleg ca in acest moment, legatura A3 de la Fagaras spre Tg. Mures nu este prioritara si va exista o formula alternativa, dar ar fi o prostie strategica majora sa se abandoneze de tot.
Raman la ideea ca CNAIR-ul ar trebui sa ia in calcul pentru inceput portiunea A8-Sighisoara; cine circula prin zona intelege de ce.

Kimi

^ In loc sa fie abandonat complet ar putea fi schimbat in DX.
Poate fi actualizat macar SF sau chiar sa avem SF+PT pe TgM - Sighisoara cel putin.

EugenRo

Nu sunt o solutie asa-zisele "economisiri", dupa cum bine am vazut ce a insemnat "economia" la DX12.
Dar da, se poate face un DX gandit cu spatiu ca sa poata fi transformat ulterior in autostrada.

SB76UFO

Sau HP cum au avut ungurii M15
"Prostia este eternă și invincibilă"

Cristian 74

Pe Nădășelu-Zimbor:
106 grinzi sus (66 deocamdată la viaductul lung de la Mihăiești, 8 la intrarea în aceeași localitate și cele 32 puse la Șardu).
3 linii de fabricare a grinzilor funcționale.
O porțiune de probă cu balast stabilizat în zona Topa Mică.

shogom

^sa indraznim sa speram la un survol cu drona? O:-)

Cristian 74

Este, dar doar mâine seara. Nu pot edita unde sunt acum.

Cristian 74


RobertH

https://media9.ro/galerie-foto-video-protestul-localnicilor-din-nadaselu-sa-faca-un-tunel-nu-viaduct-peste-cimitirul-nostru/

QuoteProtest în satul Nădășelu, aflat pe traseul Autostrăzii Transilvania. Câteva zeci de localnici s-au adunat, sâmbătă după-masă, în cimitirul ortodox al satului, nemulțumiți, ba chiar revoltați de propunerea constructorului UMB, care lucrează pe lotul Nădășelu – Zimbor (30 de kilometri) din A3.

Firma condusă de omul de afaceri Dorinel Umbrărescu a propus, în urmă cu două săptămâni, construcția unui viaduct de peste 100 de metri lungime care să treacă peste cimitirul din Nădășelu și un tunel cut&cover (săpătură deschisă) la Topa Mică. Localnicii au fost șocați la aflarea deciziei.

Cristian 74

#31001
Mai scrieți și voi ceva, că mă simt singur pe threadul ăsta, l-am invadat...  :lol: (bad choice of words)

Europiu

Mulțumim!
Asta, așa, ca să mai scriem și noi ceva :)
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Kitz

Mulțumim, atât pentru această filmare, pentru precedentele, cât și pentru viitoarele tale filmări. Foarte multă lume apreciază munca voastră în liniște. Sperăm să apuci cât mai repede să filmezi și pe Poarta Sălajului-Nușfalău. :))

TibiV

@Cristian 74,

Na, ca sa nu nu te simti singur...

Cele 3 linii de productie a grinzilor de la Zimbor sunt linii duble...
Deci pot scoate 6 grinzi simultan, nu doar 3...

Daca vrei, te mai critic dupa ce vad filmarea si a treia oara...  :lol:  :cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)