News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 19 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

@montaniardul , te referi la pasaje?
Avem destule pe A2: https://goo.gl/maps/hco76VbxRHhvGHbE6

Si o sa avem si pe A0 sud, loturile "pastorite" de Aralko

Cristian 74

Suplacu de Barcău-Nușfalău, Nurol style.

mirceaeliade

Nu stiu daca s-a punctat pe forum, dar decizia de respingere CNSC in favoarea Strabag pe Chetani-Campia Turzii a fost transmisa pe SEAP pe 23 Sept si datata cu 19 Sept.  Vag tin minte ca exista un termen limita pana la care CNAIR treubuie sa inceapa semnarea cu Strabag ulterior datei transmiterii deciziei.

naivu

^Cat priveste termenul limita, cu doar o pagina in urma: https://forum.peundemerg.ro/index.php?msg=394372 !

ddfab

^^^ in afara de UMB, nu am prea vazut asemenea mobilizare la un alt constructor... acum trebuie luat cu putina sare, ca lotul este foarte usor si pe deasupra si scurt... dar oricum, fac o figura frumoasa.

PlayStation

Pacat de ei, si de noi, ca lucreaza frumos, dar din pacate la un lot care va fi muzeu
Suplacu de Barcau - Chiribis este la a 4-a licitare

danutzu_1069

Info: Makyol insaat... se pregateste pentru ofertare la relicitarea pe Chiribis - Biharia  :)

alexV

Maine ar fi ultima zi de posibile contestatii la Chetani, apoi sunt gata sa semneze cu Strabag + Geiger. Pe jumatea de lot cu podul Aries intra Strabag, si pe cealalta jumate o sa lucreze Geiger.

La alunecarea Nadaselu si la cut-and-cover de langa Topa Mica, ambele UMB, inca bajbaie CNAIR pe forma contractuala. Deci nimic nou la orizont.

La Meses au expirat certificatele si cazierele ofertantilor de atata vreme, deci nu o sa vedem niciun anunt curand. Nimic nou si aici.

montaniardul

#30983
@alexV nu cumva trebuia sa se semneze deja contractul cu Strabag? Parca exista lege pentru situatii de acest gen.

Ionut

Fraților, s-a spus de zeci de ori. NU există termen pentru semnarea contractului. Stadiu actual: CNAIR a cerut documentația necesară de la Strabag-Geiger pentru semnare.

NGC

#30985
Nea Beni a reusit in prima instanta suspendarea efectelor documentului constatator "negativ" emis pentru Chiribis - Biharia. Decizia nu e definitiva.

miszlik

Aceastā decizie influenteazā cumva  semnarea contractului cu Strabag-Geiger?

NGC

Nu, dar, daca ar ramane definitiva, ar putea eventual influenta anularea licitatiei pentru Suplacu de Barcau - Chiribis. Vorbim oricum doar despre suspendarea temporara a efectelor, pentru ca anularea efectiva a documentului constatator "negativ" inca se joaca.

horatiu.cosma

Cred că NGC se referă la certificatul negativ de pe Chiribis - Biharia, nu de pe Chețani - C.Turzii.

NGC

Am corectat. Merci! Aveam in minte altceva. :)