News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 27 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

contra cost sigur se baga sa il faca. E doar o groapa cu capac (sapi-torni-astupi). Nu e mare filozofie.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

oneway

^^ Ii culca la pamant cu sfoara de dureaza pana in iulie ?
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

horatiu.cosma

^^
Se referea la tunelul forat de după Zimbor, nu de cut and cover ul de la Topa.

dargauda

Dupa Nadasel imediat unde coboara linia autostrazi peste cimitir sau dupa?

Cristian 74

Schimbări pe loturile UMB de pe A3 nu o să mai vedeți până după 2 mai. De azi sunt în vacanță.

hefaistos

Nu as paria asta pe loturile de aici, UMB-istii or fi in vacanta dar dealurile "lucreaza".
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

Cristian 74

O abordare un pic altfel a șantierului UMB de pe A3. Paște fericit!

TibiV

Interesanta abordare...
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ijwtsh

Foarte frumoasa filmare, @Cristian 74! La inceput muncitorii aceia doi nu purtau niciun echipament de protectie, vad bine? Daca asa e nu stiu cum n-au fost accidente de munca inca, la cat beton s-a turnat pana acum.

Cristian 74

Se vede dacă te uiți atent că sunt prinși cu centuri. La 1.40 se vede cum muncitorul din stânga își mută centura. La 2.26 muncitorul din dreapta este lăsat pe spate și lucrează cu ambele mâini la cablul acela. Sunt ancorați, este evident.

ijwtsh

A fost actualizat PDF-ul de pe cnadnr.ro: link.

Nusfalau - Suplac: 18%
Nadaselu - Mihaiesti: 23%
Zimbor - Poarta Salajului: 0% (n-au AC inca aici? O sa sara de la 0 la cine stie cat cand o sa-l primeasca :D)
 


SergiuSerj

Salutare, legat de Chetati-Campia Turzii nu se mai aude nici nimic? Drumul acesta a devenit deja un calvar...

Ionut

Ce să se audă... stăm după instanță... cine poate spune cât durează?! Cam greu cu vrăbiuțele în instanță până în momentul în care decizia se ia/este iminentă a ajunge public sau măcar ajunge la părțile din dosar.

lucianluci96

#30253
Cum ziceam si eu acum cateva zile : https://economedia.ro/timpul-trece-leafa-merge-seful-autostrazilor-pe-24-martie-in-cateva-zile-anuntam-decizia-de-reziliere-pentru-lotul-biharia-chiribis-contractul-pentru-lotul-selina-de-pe-autostrada-transilvani.html

Am impresia ca pe cei de la CNAIR nu prea ii intereseaza astea 2 portiuni relativ usoare de la Biharia la Suplac dar nu pot sa inteleg de ce.

Ionut

E greu să semnezi rezilierea aia... că ciuciu asumare de răspundere și tabăra fan-beni este puternică. Așa că stăm. După mafioți și proști.