Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

carutasul

presupun că zvonul se bazează doar pe faptul că vor face o ofertă "de nerefuzat" din cauză că sunt deja mobilizați în apropiere. Dar, evident, asta nu înseamnă mai  mult...
Eu totuși sper că faptul că avem așa de multe șantiere deschise să mai potolească un pic elanul contestațiilor pentru că pare că rămâne ceva pentru fiecare :)

hefaistos

Pana la urma Chetani-Campia Turzii este sau nu scos la (re)licitare? Si daca da, cu ce termen de depunere oferte?
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

GIV

#28502
^
Relicitare Chetani Campia Turzii

https://www.e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100124860

15.09.2021

Kitz


Tudor99

#28504

Arnold Debreczeni :)

ddfab

^ faina lucrare executa cei de la Strabag. se vede ca nu-i fusereala si nici "pe ieftinache". taluzuri ingrijite, geogrile, geotextil, imbunatatire terasament in zonele cu biscuiti, rigolele foarte curate. zic ca arata foarte bine... (cand ma gandesc ca la pizza pe A10 creste stuful in rigole.... >:()
multumiri si lui Arnold pentru update. :gj:

alecu26

unul din avantajele Fidic rosu. Are si dezavantaje. Unele solutii tehnice sunt impuse de beneficiar (prin proiectant).
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

mike_us

Chiribis - Biharia tinde sa devina al 2 lea Straco. Cred ca ar trebui luata o decizie mai repede. Deja s-a negociat destul. Ori se apuca de treaba ori sa se meargă spre reziliere si o nouă licitație.

ovicor

Da, e o vorba in Ardeal: "Boala lunga = Moarte sigura!"


marinul

Nurol este macar in teren cu putine utilaje e adevarat, unele aduse de la mii de km, pe cand ailalti au sediul la 16 km de santier si nu vezi niciun utilaj

marinul

#28511
Cateva cadre de pe lotul Nusfalau-Suplacu de Barcau

Nusfalau




Zauan






Ip



Marca

(GPS)


organizarea de la Suplac







Powered by API/PUM imgur uploader

ijwtsh

Frumoase poze! Mi se pare mie sau la Marca in departare se vede totusi un numar considerabil de utilaje?

marinul

#28513
Si filmarea Nusfalau- Suplacu de Barcau. Am filmat tot lotul dar zonele atacate sunt doar cele din pozele de mai sus


ijwtsh

Multumim mult de clip! Limita la Suplac e dupa padure, nu? Sunt curios pe unde o sa faca descarcarea provizorie. Probabil pe drumul care duce acum catre baraj, ma gandesc. Doar ca el e folosit acum de oamenii din zona ca sa se duca la baraj, la pescuit/gratare etc.