News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 6 Guests are viewing this topic.

nicolaem

confunzi.
Acel Sova, cu cortul a fost un gropar al infrastructurii. El e responsabil in mare parte pt faptul ca 4 ani dupa el nu am avut ce "inaugura". Un arogant la fel ca si Cuc. (parca a si facut cateva luni de puscarie pt mita)

Lucian Sova de care zic e alta persoana, ministru in Guv Tudose.

Duta C


pentium10

Avand in vedere ca prin darea in circulatie a A3-drum de legatura Targu Mures, se vor forma blocaje, si dopuri la giratoriul de la Metro, si probabil se vor intinde pe multi kilometrii pe drumul de legatura (cum deja le stim ca se intampla in fiecare dupa masa la capatul curent ai A3 la nodul Aeroport Transilvania), se discuta despre solutii ce se pot lua pentru amelioarea efectelor

Cum stam noi cu infrastructura si automatizarea  panourilor VMS, se pot implementa timpii de deplasare ca mesaj cum suntem obisnuiti in vest?

Ar trebui pus un indicator VMS cu textul, inainte de iesire de la Aeroport.

Timp pana la "Metro":
via A3 - 48 de minute
via E60 - 24 minute

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

hvm

^
O parte dintre cei care asteapta acum la rond o sa plece spre Acatari pe DJ pentru a merge in Sud. Ma astept ca aceasta sa mai reduca putin din presiunea pe giratoriu, si oricum ar fi, singura solutie pentru a nu sta la giratoriu, ar fi ca pe directia inainte sa fie denivelat si de asemenea pe directia la dreapta de pe autostrada sa fie banda rapida....
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

JohannDB

                   A3-MS..... Păi, luni 24.05.2021, jurul orei 14:30 am pierdut la semaforul de șantier, pe DJ 151D, între Leordeni și Ungheni, pentru ieșirea din DJ 151D (zona de lucru A3-MS, pe DJ 151D la km 0+200 - 0+500),  în DN 15 la girația Ungheni 35 de minute... Un semafor reglat aiurea ......, nervi,.... bizoni,.... șmecheri ce săreau rândul..... Să nu cobori cu "bazooka" la ei ??

alecu26

Pentium, waze va face deja asta singur.
Tg Mures si județul Mureș trebuie sa facă ceva și singur pentru oraș, adică ceva centuri, străzi noi de distribuție a traficului...etc.
Ok...ideal ar fi primul tronson din A8 sa se miște cât mai repede...dar se pare ca nu e chiar asa ușor sa fie prioritizat.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

voicul


pentium10

Orasul a inceput in 2 directii sa pregateasca documentatii, dar e nevoie de fonduri. Desene cu traseee sunt pe [MS] Centura Targu Mures
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ciprebbe

Daca plansele sunt din 2015 cati bani s-au alocat /prevazut la buget pentru legatura asta cu A3 de 3km?  Au tot sperat ca nu se va face A3-ul si ca nu e nevoie de implementare?
Sper sa gaseasca la buget finantare si sa treaca la executie.
Terenul macar e liber sau in ultimii 5-6 ani au aparut imobile?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

pentium10

Terenul e liber, ar merge rapid. Sunt cateva utiliati, dar nu cred ca majore. Mai multe informatii nu detin, dar ar trebui intrebat, chiar de API printrun 544 spre infopublic@tirgumures.ro sa vada ca si altii se intereseaza de evolutia din oras, ca deja cand eu le scriu ma scot pe usa din spate.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ijwtsh

#27805
Pacat ca in jurul Clujului nu avem un @AlinC sau un @Adisan Sau un Radu Ignat care sa ne incante cu filmari frumoase si dese pe loturile UMB-ului, unde se vede diferenta de la o zi la alta.

Eu unul am fost nerabdator, asa ca am fost putin dupa Nadaselu ca sa vad ce mai fac. Progresul e vizibil, ultima data am trecut pe acolo la inceputul lunii mai. Nu am facut mai multe poze, doar una. Nici asta nu face dreptate, in realitate e mult mai grandios decat pare.


alecu26

Nici o alunecare cu ploile astea?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

ijwtsh

Am mers cu masina, nu m-am prea oprit, asa ca n-am vazut, din pacate.

jaston

^Asta am sperat si eu... Mai ales cat e Clujul de mare... Oameni intelectuali, cu putere financiara...oameni de bine in general

Ideea e in felul urmator: e nevoie de oameni cu pasiune pentru filmari dar si cu pasiune pentru evolutia infrastructurii. E nevoie de investie, timp, dedicare.

E de apreciat ce fac: AlinC, Adisan, Radu Ignat, Arnold, Raducu P Drum, MND si ProInfrastructura, dar si ceilallti care merg jos sa faca reportaje.


Sent from my SM-A515F using Tapatalk

gsimon

Eu m-as oferi pe post de fotograf pedestras in cazul in care mai sunt colegi din Cluj care dau o fuga in zona santierului cu drona/sau fara si sunt familiari cu santierul. O:-)