Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 14 Guests are viewing this topic.

Dominik

You're in Steelers Country

hvm

^
Pai daca permite executarea garantiei atunci Cnair poate executa si azi sa inteleg?
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

paulmare

#27647
R@du excelent, multumim
Deme si Zublin - va vedem si pe voi ca lucrati bine, nu doar pe UMB ca lucreaza si pe Pizza Aktor Straco de exemplu ca nu :)   


paulmare

super primul timelapse - foarte bun locul :)

Bulwyn

Azi am trecut lg organizara de santier a lui Straco, vreo 4 5 basculante erau iesite de acolo si se deplasau pe drumul tehnologic. Si era ceva miscare si mai multe masini mici parcate. In rest pe aliniamentul autostrazii bate vantul. Iar la capatul spre ludus o masina de paza privata statea parcata. Nu inteleg ce fac acolo, au inchiriat santierul pt altii? Ps pe basculante era scris printre altele dimex 2000 si holcim

interesantul

Este o exploare de balastru, mai jos, către Arieș. Nimic altceva spectaculos. Accesul se facea pe un drum agricol, acum s-a suprapus peste drumul tehnologic.

Vise umede cu Straco, nu cred ca mai trebuei sa avem.

Am pierdut prin Romania 30 de ani...

alexV

18 excavatoare pe lotul UMB, cam ca si la Porr pe A1. Ale lui UMB is jumbo size, au cupa mai mare si productivitate mai buna. O sa fie spectaculos de urmarit santierul. Vine si o filmare full in curand.

dragos76

Foarte fain se vede în acel video timelapse nu doar evoluția șantierului, ci și a naturii. :)

ijwtsh

AC pentru UMB cand? Acum cateva saptamani nu era "peste cateva saptamani"?

LE: Acum am cautat si aparent e emisa. Nu stiu de ce am ramas in urma :D.

paulmare

- a prins R@du stickerul de pe cabina - e CAT352 https://www.cat.com/en_US/products/new/equipment/excavators/large-excavators/15969691.html 2.41 mc are cupa, nou cred ca e peste 700000 de euro chiar daca iei 18

Bachus01

Cam 600.000 $ + tva bucata . Sursa sigura

Jos palaria , daca mai adaugam si alea 200 autobasculante noi Mercedes recent achizitionate , ajungem la niste sume enorme . Dar asta inseamna productivitate/consum mai mic de combustibil/ conditii de munca foarte bune pentru operatori / mentenanta ieftina / seriozitate si planuri mari de viitor

ciprebbe

#27657


Ne puteti sustine prin donatii aici:

IBAN RON: RO32RNCB 0837 1694 8196 0001
IBAN EUR: RO05RNCB 0837 1694 8196 0002
IBAN USD: RO75RNCB 0837 1694 8196 0003
Cod BIC/SWIFT: RNCBROBU
BCR Cluj-Napoca
Donatii prin PayPal: contact@proinfrastructura.ro
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Cetatean

WOW! stie cineva cam ce volume sa sapaturi/umpluturi au pe aceste loturi?

keeda

Multumesc pt. filmare/filmari. Mi se pare absolut impresionant, cum lucreaza! Ce bine, ca nu au asteptat, si s-au apucat de drumul tehnologic   O:-) Pacat de acea padure de la sfarsitul filmarii...