Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 31 Guests are viewing this topic.

mvmocanu

In completarea descrierii facute mai sus de @mihaihedes adaug o imagine de la iesirea din Mihaiesti catre Topa. Imaginea este facuta din DN1F catre Est.





Powered by API/PUM imgur uploader


Europiu

#27031
Stați un pic: tot ce se lucrează acum în draci pe Nădășelu-Mihăiești e fără AC??? Cool...
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Teo

Din câte știu, sunt lucrări care nu presupun AC, respectiv amenajare drumuri de acces pentru șantier, decopertari, etc.

hvm

^
e drum tehnologic cu doua benzi+banda de urgenta pe sens
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

archaeus

La câte utilaje au le trebuie 3 benzi pe sens!

Hercule35

Si nici organizare de santier nu au ... cum va fi cand vor avea organizare de santier ?!

Cetatean

@vladioan_bv
In general constructorii își cauta/cumpara/închiriază terenuri pentru depozitele de pământ care pot sa fie provizorii sau permanente.
În cazul pământului vegetal, acesta este depozitat, ca mai apoi sa fie folosit la taluz.
Pentru materialul provenit din exacvatie care nu se poate folosi la umplutura, se fac depozite permanente.
Legal,, nu știu procedura, dar cred ca se fac ceva raportări la mediu, nu știu dacă nu se și plătește ceva.

rocklee

o filmare cu lotul CHETANI - CAMPIA TURZI ...de pe contul de youtube a lui ARNOLD DEDRECZENI...
MULTUMIM PENTRU FILMARE  :D  8)

https://www.youtube.com/watch?v=aWCJwPPo-RM&t=10s&ab_channel=ArnoldDebreczeni

TibiV

Doamne, te apuca jalea...   >:(

Si cand te gandesti ca UMB-ul ar putea termina in 6 luni - inclusiv plantarea panselutelor...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

SergiuSerj

Eu zic ca nici 6 luni nu le-ar trebui, in 3-4 luni UMB ar  termina cu modul actual de lucru..

Nu prea conteaza asta pentru ca momentan nu avem pe nimeni, din ce am vazut in video se pare ca terasamentele au trecut destul de bine peste iarna.

Sunt curios chiar pe final de video pe partea dreapta, inainte de viitorul pod peste aries, ce o sa fie acolo? Parcare? Depozit de materiale? Se vede si un excavator abandonat.

gicu

Depozit de pământ de împrumut.

Terasamentele dintre cele două poduri peste Arieș trebuie decopertate și refăcute.

TibiV

? ...

Gicu,
din cate stiu va fi un singur pod peste Aries...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

klax187

La Hadareni autostrada trece oarecum peste albia Ariesului.

vladioan_bv

oare se vad lucrarile incipiente pe sentinel hub ale selinei? ma poate ajuta cineva in aces sens?

hvm

^
tocmai am verificat si nu se vede nimic in imaginea de pe 12.03.2021
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici