Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 10 Guests are viewing this topic.

alecu26

Donații publice pt cumpărat motorină la Aktor? Sau cumpărat 3 lopeti la Straco pt dublat ritmul de lucru la terasamente?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

carutasul

straco sunt deja la "muieți îs posmegii", trebuie să le cumperi și oameni la lopeți :)

ciprebbe

#26942
API va invita sa sprijiniți noul proiect de realizare videoclipuri time-lapse, care sa surprindă in imagini evoluția santierelor cele mai spectaculoase. Locațiile vor fi surpriza. Echipamentele vor fi instalate cu acordul constructorului în puncte cheie, cu vedere panoramică, și timp de 2-3 ani vor captura automat imagini cu evoluția lucrarilor.

Am inceput ieri sesiunea de teste langa Nadaselu cu asa ceva:









Pentru ca sa obtinem asta:



Urmeaza sa fie montata mai sus si sa rezolvam sursa de alimentare. Rezultatul il vom vedea peste cativa ani si speram ca va merita tot efortul depus.
Functie de ce sume vom reusi sa strangem vom alege si urmatoarele locatii de pe santiere. Sumele pentru camera de la Nadaselu sunt ca si acoperite iar urmatoare pe lista ar fi la Porr unde se ridica viaductul cel mare.

Concluzionand, daca va place ideea si vreti sa ne sustineti aveti mai  jos conturile Asociatiei Pro Infrastructura (specificati daca puteti donatii proiect time-lapse)

Cod IBAN RON Nou:
RO32RNCB0837169481960001

Cod IBAN EURO Nou:
RO05RNCB0837169481960002

Cod IBAN $ Nou:
RO75RNCB0837169481960003

BIC/SWIFT:
RNCBROBU

PayPal:
contact@proinfrastructura.ro

Multumim anticipat.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Cosmin1794

Salutare! Ieri am mers pe DN1F, si pe o perioada lunga de drum am vazut pe marginea drumului decopertat un culoar. Sa fie aliniamentul autostrazii, era undeva in zona Sancraiul Almasului.

realfanady

In data de 5 am avut termen la Chiribis - Suplac. Avem un nou termen? Sau au fost anuntati ofertantii?

Cristian_cj

15.03 e noul termen pentru Chiribiș - Suplacu de barcau.

ciprebbe

Daca trece cineva prin zona santierului Straco il rog sa ne comunice daca este activitate in santier(chiar si 2-3 poze ar fi binevenite).
Am primit informatii pe surse ca au inceput activitatea.
Sunt reticent la astfel de informatie desi sursa e credibila trecand astazi prin zona.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Intre timp avem filmare de la lotul Strabag

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

SergiuSerj

@ciprebbe - am trecut eu de cateva ori in ultima saptamana(chiar si ieri), pe traseu nu era activitate deloc, doar in zona organizarii de santier erau vreo 3 masini si vreo 7-8 persoane(in parcare) saptamana trecuta miercuri. O sa mai trec si astazi iar daca observ ceva, o sa fac poze cu siguranta.

Kitz

#26949
Am văzut vineri când au ajuns vreo 2 compactoare și un finisor pe care nu le mai văzusem până acum în organizarea de șantier de la Straco. Le-am văzut și acum când am trecut. Din păcate aceasta este singura activitate de pe întreg lotul (undeva în spatele localității Chețani).

(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

klax187

probabil sunt de la UMB... :D
Cred ca au ratat iesirea de pe autostrada de la Chetani si isi cautau calea afara din "gaura" aceea ...

reed

Umb si Strabag ,update satelit








ciprebbe

Multumesc de update din zona Chetani. Bataie de joc. "Ne facem ca muncim ca sa nu zicem ca stam."
Tic Tac, Tic Tac......
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

gsimon

pai cine a inghitit galusca?  nu cumva min. Transporturilor si Cnair, care min care a promis ca pana la final de februarie aflam deznodamantul, final de la care au trecut aproape 2 saptamani? :)

florin74

Se aude ca o sa avem vesti despre pisica azi....Cica i s-au terminat vietile... Dar pana nu vedem cu ochii nostri.... nu credem. :lol: :lol: