Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 22 Guests are viewing this topic.

altr

Si oare cati au fost firme chinezesti din cele "peste 60 de firme"? :D

dorum


vladioan_bv

noua scuza pentru lipsa de autostrazi in cativa ani:  "domn'le, au participat la licitatii prea multi constructori din China, nimeni nu a impus conditii  de participare, nu au fost luate masuri legislative pentru a impiedica acest lucru de niciun guvern.. "

mvmocanu

UMB a trecut cu mai multe utilaje la nord de Sardu pe A3.

Spre Nord de Sardu din DC143


Spre Sud de Sardu din DC143



Powered by API/PUM imgur uploader

gothicus

Da, 62 de "operatori" si apoi 61 de contestatari ...CNSC, CAB, etc etc... 2021, 2022, 2025...
Siebenburgen, schones Land!

alecu26

Fiind cu precalificare....sa z8cem mersi ca macar nr minim de firme...adica 6 vor fi la precalificare.
La oferta angajanta eu nu vad mai mult de 3 consorții.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

hefaistos

Mi-ai luay vorba din guram voiam sa spun: nu conteaza cine intreaba, conteaza cine cumpara. Nu cred ca sunt 50 de firme cu experienta necesara in constructia de tuneluri rutiere. In rest "zgomot" produs de departamentele de vanzari, care trebuie sa se intereseze de mersul pietei.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.


darkpoli

Da, am observat ca este o parte din filmarea lui Cristian 74, sper ca au acordul lui...daca este neinteresant se poate sterge.

pentium10

De maine se vor monta grinzi 16 buc pe lotul Strabag Ungheni-Targu Mures
2 macarale x 250 to
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

RaduG

Întrebare: Pe noile sectoare de A3, se va păstra numerotarea kilometrilor care ia în calcul traseul complet București-Borș?

alecu26

Grinzile la TG Mures vor fi din acelea in stil Aktor, cu parte metalica la partea de jos, dar fara gaura din mijloc, ca sunt aduse intr-o singura bucata.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

NGC

Sa trecem proiectul de HG pentru exproprieri pentru sectiunea 3B.

16.02.2021: "Proiectul de Hotărâre a Guvernului privind declanșarea procedurilor de expropriere a tuturor imobilelor proprietate privată care constituie coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes național ,,Secțiunea 3B Mihăiești – Suplacu de Barcău, din cadrul obiectivului de investiții de interes național "Autostrada Braşov - Târgu Mureş - Cluj - Oradea", pe raza localităților Sânpaul, din județul Cluj și Zimbor, Sânmihaiu Almașului, Românași, Treznea și Zalău, din județul Sălaj"

http://mt.gov.ro/web14/transparenta-decizionala/consultare-publica/acte-normative-in-avizare/3295-hg16022021dpsmpppp

theodor1998

Aveti idee cand va lansa MT si CNAIR pagina speciala pentru autostrada Ploiesti-Brasov?

rocklee

#26789
Tehodor1998.....din ce am inteles...inca nu sa semnat contractul...urmează ....doar sa ajuns la un acord final cu cel ce face SFul...pagina web...mai astepta nitel...