Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 17 Guests are viewing this topic.

Calin88

Astazi a fost blocaj pe DN73 pentru ca se asfalta in giratoriul de la capatul drumului de legatura.
Prin presa locala se spune ca se va deschide intr-o saptamana, dar presa locala din Brasov nu e cea mai de incredere.

Kimi

Strabag langa Metro. Stalpii LEA mai asteapta.


RaduG

FB Ovidiu Marian Barbier 16.12.2020
,,Sfârșit de an care nu poate decât sa ne bucure!
Astazi sunt din nou pe drum pentru o nouă recepție care vine sa confirme promisiunile Ministerului Transporturilor!
Țineți aproape pentru noutăți de bun augur!😉😊"

https://www.facebook.com/barbierovidiu/posts/3500225753346209

ciprebbe

#26253
Se va deschide Rasnov - Cristian. Am uitat sa zicem?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

nctind

Da, vine la A3 Rasnov Cristian.

Giratoriile erau pe ultima suta de metri (marcaje, teste iluminat, panouri info etc)
Nu stiu daca cel de la Rasnov este finalizat, insa cele 3 dispre Brasov sunt functionale complet si se mai faceau retusuri.

Mai sunt putine lucrari de finalizat si in general doar in afara partii carosabile.

bgd77


florin74


voicul

E bine asa!  :cheers:

Oare cate luni mai lucreaza dupa sa il si termine?  O:-)

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

nctind


Goldmund

voicul, o remarca....remarcabila.

Theo

Salutare și bine v-am găsit, urmăresc de câțiva ani forumul și activitatea API, dar aceasta este prima mea postare.

Asta seara am trecut pe DN 73, iar aici se lucra la parapeții drumul de legătură către A3 Cristian-Râșnov. Am întrebat oamenii de acolo când se va face deschiderea și mi s-a comunicat că mâine la ora 14



danutzu_1069

^ Bun venit pe forum!
Multumim pentru info, si asteptam primele impresii de pe noul ciot de autostrada!

marinul

Pare deschisa deja, daca nu e semn de interzis  :lol:

user201

O deschidere astăzi ar fi chiar o surpriză plăcută. Sincer nu mă așteptam nici măcar la începutul lui Septembrie la atătea deschideri în Decembrie 2020, chiar dacă una un pic "buclucașă" . :lol:
Sper să ajung și pe acest lot cât mai curând.