Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Duta C

Multumim  ciprebbe. Foarte bine si mult au muncit Marcu si Baxcom! Bravo lor!
CNAIR interveniti  si deblocati lucrarea sa fie platiti Marcu si Baxcom.
Daca vreti puteti!
Miscativa siluetele din birourile calduroase de la gara!

voicul

Si ar fi frumos din partea CNAIR sa rezolve si cu groapa de gunoi.

ciprebbe

Da,am uitat sa specific (am intrebat expres de ea) groapa de gunoi e rezolvata.
Marcu a facut curat si , ca sa poata inainta cu terasamentul si acolo, asteapta bolovanii pe care Straco nu ii contracteaza..........
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

realfanady

Multumim Cip. Vad ca filmarea incepe la Hadareni. La supratraversarea de la Campia si podul peste Aries cum stam? Mersi

ciprebbe

Nici o miscare in alta parte, totul e inghetat. La podul peste Aries nu s-a mai facut nimic.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alexV

Quote from: Telvanni on October 22, 2020, 10:39:58 PM
Aveti idee care e soarta acelor gropi gigantice de unsa s-a carat material de umplutura?

Am citit undeva (poate pe forum, alt topic ?! ) ca ramane helesteu. Nu stiu daca era gluma ori ba.

TibiV

Quote from: horatiu.cosma on October 26, 2020, 12:25:53 PM
Ca nu semneaza Straco să poată fi plătiți direct.

Mai frate, dar CNAIR nu are nici o parghie sa "le suceasca mana la spate"?
Intreb, ca nu ma pricep la fineturi din astea contractuale...
Mi se pare de noapte mintii ca cel care munceste (si stii foarte bine cine este cel care munceste...) sa nu poata fi platit pentru ca "repetentul clasei" nu vrea sa semneze.  >:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

Tibi....esti sigur ca se vrea sa ii se suceasca mana la spate? Cand repetentul clasei are pile la director sau chiar la inspectorul scolar...se rezolva si trece clasa.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Kimi


pentium10

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Raducu Popa

Ungheni - Targu Mures (filmare partiala)


flanker1

Multimim R@du. Progres bun. Mai e un pic si ii include Bode pe lista deschiderilor din acest an.

Bachus01

Nice  :D . Băieții stiu ce au de făcut , sa termine lucrarea si sa încaseze banii . Avem noroc de constructor serios aici

naivu

QuoteCa nu semneaza Straco să poată fi plătiți direct.
Atunci legea votata anul asta, care le permite CNAIR sa plateasca direct subcontractanti, ce folos mai are daca trebuie sa ceara voie exact de la antreprenorul care ia bani de la CNAIR si nu-si plateste subcontractorii?!

horatiu.cosma

Scrie undeva în legea asta că un "Gigel de pe stradă" poate veni la CNAIR și să zică "plătiți-mă pe mine în loc să plătiți pe Astaldi, că de fapt eu execut pentru ei podul peste Dunăre de la Brăila"? Nu prea cred. Acel "Gigel" trebuie să fie subcontractor declarat care să își poată lua direct banii de la CNAIR, iar ca să fie subcontractor declarat pe un contract între Straco și CNAIR, ghiciți ce, da, Straco trebuie să semneze.