News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 4 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Si niste pasaje denivelate la actualele intersectii in x la nivel, sunt criminale.

paullie

La Ploiesti ar ajuta un pasaj in loc de giratoiu la intersectie cu DJ129. Acolo când ti-e lumea mai draga e accident.

LE Da a zis Horatiu numai ce.

bgd77

Plus un pasaj peste CF, am prins odata un tren si am stat cu frica sa nu intre cineva in mine. Era noapte si aveam avariile aprinse, dar totusi la cum se circula acolo...

Serguei

Au terminat structurile pe Chetani-campia turzii inafara de pod ?

qionescu1

@vancouver
Da, poate doar centura Ploiestului la nivel de autostrada momentan, in rest cu prioritizarea suntem in aer. Ba fara ea, ba cu baroni, ba cu intrigi politice.
Asa arata Craiova-Filiasi unde in curand se va desemna castigatorul pentru SF+PT a DX Craiova-Targu Jiu. Altundeva unde arde trebuie sa mai astepte.



Powered by API/PUM imgur uploader

vancouver

Nu știu de ce-mi spui mie asta. Nu am cerut nici o secunda Dx Craiova Filiași și nici nu am fost vreo secunda de acord cu așa ceva. Iar legătura cu discuția despre A3 Ploiești-Câmpina iar n-o pricep.
Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

qionescu1

Stiu, nu era vreo acuzatie, sunt de acord cu tine, doar incercam sa subliniez suplimentar ceea ce ai spus tu cu un alt exemplu.

PlayStation

Se mai aude ceva de Suplac-Chiribis?

mirceaeliade

AU FOST FINALIZATE DOCUMENTELE TEHNICE ( CAIET DE SARCINI, REFERAT DE NECESITATE )
FINALIZARE DOCUMENTATIE DE ATRIBUIRE (CRITERII DE CALIFICARE, MODEL CONTRACT, FACTORI EVALUARE): 06.11.2020
TRANSMITERE DOCUMENTATIE DE ATRIBUIRE SPRE VALIDARE LA ANAP:06.11.2020
PUBLICARE ANUNT DE PARTICIPARE IN SICAP: 16.11.2020
DEPUNERE OFERTE: 30.12.2020
COMUNICAREA REZULTATULUI PROCEDURII DE ACHIZITIE PUBLICA: 02.03.2021
TERMEN DEPUNERE CONTESTATII: 10.03.2021
SEMNARE CONTRACT: 24.03.2021 (IN IPOTEZA FARA CONTESTATII)

De pe harta CNADNR, sectorul e marcat cu albastru (Autostrăzi în licitație faza execuție/proiectare și execuție lucrări)

miszlik

#25689
@mirceaeliade Despre care sector este vorba? Suplac-Chiribis?


ivladbogdan

Nu cunosc exact situatia de la Alpenside, insa la celelalte 3 pot spune urmatoarele:
- la Astaldi nici acum nu e chiar 100%, inca mai fac mici lucrari in afara carosabilului;
- la Straco in mod cert este usor peste cei 36%, poate un 38-40% acum.
- la Strabag este corect sau poate chiar usor subestimat.

Skynick

#25692
Cred ca avem si un record. Eu nu-mi mai amintesc de un progres anterior de 16% intr-o luna. Alpenside se apropie.
Evident, lotul este mic etc dar e wow. Teoretic se poate termina intr-un an.

pasadia

La Alpenside de vina sunt grinzile. Au un singur pasaj semnificativ (cel peste DN73A și CF203) și în ultimele 2 luni au adus grinzile ai le-au montat. Asta justifica acel salt, dar mai e mult până departe căci vor intra pe chestiile migăloase(rigole, pământ vegetal, parapeți, etc...) si nu au așa multa forță de muncă.

marinul

Poze din zona pasajului DN1P peste A3. Cineva a inceput sa aduca "material" in zona. Sa fie Selina? sau ar mai putea fi si drdp-ul care lucreaza in zona la DN19E

in fata DN1P vazut dinspre Biharia. cota autostrazii e cativa m mai jos

(GPS)


cantar inceput de Bechtel

(GPS)


vedere dinspre Spinus

(GPS)




Powered by API/PUM imgur uploader