News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Ionut

WTF?! De cand da FMI bani pentru investitii/autostrazi? :o Ori informatia este eronata, ori si-a schimbat FMI obiectul de activitate. Poate e vorba de BERD sau alte banci, dar nu FMI. PS: nu luati in seama declaratiile politice.

http://www.youtube.com/v/zFdZaR8o9Fc

Sa inteleg ca se stiu deja finantatorii proiectului? Sau poate dau eu prea multa atentie unei informatii eronate/incomplete.

Tavi

Asa se intampla cand iesi la pasune si mai faci si o declaratie politica. Taranul Ghita in acest context pare chiar doctor in stiinte pe langa respectivul politician. Bleah!

rocklee

hop  :|.... si  a mai sarit unul din tufis  :o

florin74

Eterna si fascinanta Romania, sau de ce in Romania nu te poti plictisi niciodata  :lol:

http://www.gandul.info/financiar/pri...donna-11876548

Ionut

#2554
^ :lol: ce articol tare. E un articol mai mult de Parcare, dar na, made my day. Cica inaugureaza autostrada cu Madonna. :lol:

Relevant mi se pare faptul ca primarii inca n-au primit stiri concrete despre traseu, daca s-a semnat de fapt contractul... probabil inca se negociaza termenii contractuali (finantare, termene etc). Semnarea aproape sigur va fi facuta intr-un eveniment public cu toata presa invitata. Nu cred ca rateaza ei un astfel de moment. Eu sunt foarte curios daca de data asta vor rezolva cu finantarea... altfel e mult zgomot pentru nimic, asa cum a mai fost.

Tavi

Pare si nu prea de Parcare. Printre randuri cumva se intrevede si varianta sa iasa prost. Sunt cativa care zic: "Vinci? N-a mai castigat de doua ori? Si?" Asta e un mesaj tare nasol .... poate ca d'aia sar si ei cu Madonna la interval. Or sti ei ceva ...
Ptiu! M-am batut peste gura sa nu fie asa!

sebba

Aduce pe madonna sa ce? sa cante la inaugurare? pai sa se grabeasca atunci ca poate moare aia pana termina ei autostrada, are si ea o varsta totusi, nu mai e chiar tinerica
Daca zicea ca aduce "andrelele" mai tinerele... alea ar apuca sa faca ceva playback pe banda de urgenta... :lol:
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

:lol: Se vede ca e iarna.

Tavi, sa stii ca nu cred ca acel primar stie ceva. E normal sa fim cu totii precauti si sa nu ne entuziasmam peste masura stiind primele doua incercari. Omul o fi precaut, poate nu vrea sa vorbeasca aiurea, sa se agite prea tare decat in momentul in care e cazul. De data aceasta, fata de primele doua incercari, semnalele sunt mai bune: este si Strabag acolo (atrag si eu investitori), atat Strabag cat si Vinci au dat comunicate de presa clar targetate pentru investitori si parca si semnalele de la banci sunt pozitive.

tonică

daca ar fi zis de beligan as fi fost sigur ca maine se apuca de lucru...asa insa... :p

florin74

Vad ca pe langa cort Sova trebuie sa-si ia si un buldozer, sa-i faca pe plac sefului :D

http://www.mediafax.ro/economic/ponta-catre-sova-in-aprilie-trebuie-sa-ne-urcam-pe-buldozer-si-sa-inceapa-lucrarile-la-autostrada-comarnic-brasov-11906024

Astazi vad ce este ziua indemnurilor mobilizatoare, cincinalul in trei ani.

Archi

Cred ca Madonna va avea cam prin 2017-2018 primul concert din cariera sa sustinut intr- un tunel de autostrada, ca slava Domnului aceasta autostrada va avea tuneluri in care cred ca incape jumatate de bucuresti.
O alta idee este sa se foloseasca un viaduct drept scena, iar publicul sa stea jos langa viaduct. :rofl: :rofl: :rofl:

Scuze Ionut pentru  :offtopic:

Ionut

E clar, mobilizare generala. Sova in cort, Ponta pe buldozer, Eurocopter in avion, Doru calare pe 4x4 cu aparatul foto intr-o mana si dashcam-ul pe bord, doi colegi cu dronele prin aer, inca vreo 5 prin munti cu teleobiectivele gata de actiune si restul colegilor cu ochii lipiti de monitoare. Acoperire totala, toti pentru unul, unul pentru toti.

Numa' sa gaseasca VAS finantare. :|

sebba

si cum pisici filmam lucrarile din tunel? trebuie sa dresam o cartita! timp avem! :D

cat despre cei doi "Lolek si Bolek" ai marilor noastre proiecte... i-as sintetiza pe ambii doi intr-un singur cuvant/nume: Șonta
ca deh, cine se aseamana se aduna :D
Sailing away! S/Y Haimana

igorashu


bogdymol

Il trimitem pe el in tunel la facut de poze:

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele