News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 22 Guests are viewing this topic.

mateisn

Am o nelamurire, poate ma ajuta cineva de pe aici: acum de cand s-a deschis portiunea din A3 + M4 se poate merge fara intrerupere Biharia - Budapesta pe A? Nici GMaps, nici Waze nu au facut actualizarea cu tronsoanele nou deschise si mi-e neclar. De pe filmarea (dashboard) cu loturile complete pare ca ar fi continua, dar m-ar ajuta o confirmare de la cineva de pe aici.
Multumesc!

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ladposta


mateisn

^^, ^ Multumesc frumos pentru raspunsuri!

Earthchild

@horatiu.cosma
VANCI înseamnă VINCI, nu?

horatiu.cosma


Dominik

Se da drumul saptamana asta la trafic prin nodul Iernut ?
You're in Steelers Country

alecu26

Referitor la Iernut: se mai pot face receptii partiale? De fapt trebuie sa se poata. Si s-au mai facut chiar acolo si se vor face si un pic mai incolo.

S-au facut cand s-a deschis prima data, ca se intra cateva sute de metrii prin lotul Astaldi. Si se vor mai face la nodul Chetani.
Drumurile noastre POATE;

MAP

^ Nu cred ca s-a facut nici o receptie partiala. Pur si simplu se circula pe barba constructorului

Ionut

Se pot face recepții partiale, evident. Dar nu e cazul la Iernut. Nu se complică CNAIR cu de-astea. Fac recepția completă cand dau drumul la tot.

alecu26

Da, asta va fi solutia, barba constructorului. O accepta oare Astaldi si a doua oara? Cred ca va astepta pana la deschiderea totala la Chetani. Ca altfel in nodul Iernut se putea circula de cateva zile...saptamani.
Drumurile noastre POATE;

gicu

Trebuie să dea nodul în folosință cu cel puțin 2 săptămâni înainte de recepția finală, ca sa poată finaliza autostrada în zona sensului giratoriu temporar.

laszlo.robert

Dar totusi trebuie să termine si cei câțiva zeci de metri unde este  actualul sens giratoriu provizoriu. Ori deschid circulația prin nod ,ori închid autostrada cîteva zile înainte de recepție (caz ce nu va fi acceptat de autorități).

MAP

Se va da drumul prin nod. Iar din cate imi aduc aminte acei metri la care te referi sunt deja finalizati, deci nu va dura mult pana vor putea cere receptia

horatiu.cosma

A pus și Cip zilele trecute o filmare de când s-a dat drumul la Astaldi, poate nu a fost suficient de clar: autostrada e gata în zona giratoriului provizoriu de la Iernut, trebuie eventual frezată o zonă micuță unde au apărut niște denivelări și reasfaltat, marcaje, parapeți și gata. Astaldi a cerut 3-4 zile între deschiderea prin nodul definitiv și finalizarea autostrăzii în zona giratoriului provizoriu.