Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 16 Guests are viewing this topic.

ludus

Avem strat de uzură pe sectorul Iernut-Chetani, până la capătul lotului.














(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader
T. Luduș

alexa_adrian2001

Sunt curios cum vor aborda spatiul dintre sensuri. Oare vor turna asfalt peste ambrozie?

ludus

T. Luduș

interesantul

Pe sectorul Biharia - Frontiera este un pod peste autostradă înainte de spațiul de servicii, cu câteva sute de metri, care pare a duce nicaieri spre nord. Oare acel pod va fi folosit pentru conexiunea cu A11 spre Oradea, sau se va face in alta parte conexiuena?
Am pierdut prin Romania 30 de ani...


interesantul

Tocmani ca inainte de a ascie m-au uitat pe harta proiectelro. Stiu de ea. dar intrebarea ramane
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

naivu

@pasadia, multumesc pt informatie, ar fi fost mai spectaculos cu tunele sub Comarnic decat prin albia Prahovei, dar sa nu fiu carcotas, Comarnic-SinaiaS nu este cine stie ce zona turistica. Dar daca pe segmentul Sinaia-Busteni-Azuga nu se merge pe traseul VINCI si se prefera albia Prahovei ca in PPP Dancila, nu stiu daca mai vreau sa continue proiectul!
@hefaistos, faptul ca se va revizui 35 luni SF-ul nu este neaparat un lucru rau, este un semn ca se intentioneaza o pregatire temeinica; si pe A8 Iasi-Pascani (proiect cu prioritate, cel putin declarativ, mai mare decat CoBra) se va licita dupa 2023; practica ne arata ca multe proiecte insuficient pregatite la lansarea in executie au acumulat mult mai mult de 3-4 ani de intarziere. Este interesant ca se intentioneaza un SF care sa acopere si Ploiesti-Comarnic; chiar daca este putin probabil sa liciteze A3 Ploiesti-Comarnic in urmatorii 15 ani, existenta unui SF+PT bun va permite lansarea licitatiei pt executie oricand pt orice tronson; e.g. dupa ce se incepe DX Gaesti-Ploiesti, ar cam trebui adus A3 dinspre S pana la intersectia cu noul DX ca sa se evite supraincarcarea centurii de V a Ploiestiului.

horatiu.cosma

^^
Pai coroborând acea harta din care se observa că overpass-ul pentru nod e la vreo 2 km de parcări cu poziția actualului overpass care e la 100 de metri de parcări rezulta concluzia.

vladioan_bv

Buna ziua, exista sanse sa se anunte castigatorul si pe Zimbor-Mihăiești-Nădășelu in perioada urmatoare? eventual inainte de alegeri?

horatiu.cosma

Cel mai probabil da, fiind un singur competitor rămas în cursa.

RobertH

@interesantul podul ala e pentru acces la terenurile de acolo . De aia nici nu mai apare pe harta API, nu e nici macar DC.  Ca sa intelegi mai bine, l-am pus temporar pe harta.




Powered by API/PUM imgur uploader

Dominik

^^^
A anuntat Ministrul Bode in Salaj ca pe 24 August se anunta firma castigatoare pe cele doua loturi legate...asteptam.
You're in Steelers Country

tom_sawyer

Evaluarea tehnica e finalizata de pe 17; din ce zice Horatiu, chinezii au fost respinsi. O sa mai aiba cateva zile la dispozitie pentru a contesta si dupa 24.
Deci practic n-aflam nimic nou pe 24.

horatiu.cosma

Cred că sunt descalificați mai repede de 17.

pentium10

o sursa imi zice, Pe Iernut Chetani deja se asterne covor asfaltic la bretelele de descarcare trafic la nod Chetani...ieri am trecut prin zona
poate fi si emulisa, dar na, ceva e negru
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures