Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 8 Guests are viewing this topic.

Ionut

Uitati-va mai intai la organizarea de santier de la Ungheni, acolo unde a fost si pentru Ogra-Ungheni. Tot acolo se vor organiza si pentru ciot. Inainte sa vedeti in teren ceva, trebuie sa vedeti in organizare miscare.

user201

@ivladbogdan @Ionut Ați uitat de A3 București-Ploiești.  :lol: :o Dacă vă plimbați cu copii mici în mașină și vor to vedea tronsoane s-ar pute să vă întrebe Tati câși de A3 există în România?  :lol: :lol:
În altă ordine de idei mulțumiri pentru poze, pare destul de gata acest mic ciot pe care și eu îl văd ca o poartă de lângă Oradea spre restul EU.

mitcd

Da...azi nu mai era nimeni la capatul dinspre Tg Mures
Au aparut cele doua panouri cu "Strabag" de care pomenea Kimi...+ ceea ce se vede in poza


voicul

Ce sa mai ... aproape e gata si lotul asta.  :lol:

Important e ca au inceput sa miste cate ceva.

Kimi

Eu imi fac griji cu relocarile, sa nu se repete povestea cu A10. E plin de linii electrice pe traseu.

interesantul

Cand au anunta ca se inaugureaza Biharia-Frontiera?
Nu era sf. acestei luni? (iun 2020)
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

Ionut

Probabil termină într-o lună lucrările. Ungurii au prelungit pentru august, inteleg ca au ceva probleme la un pod.

adiarc

poate nu se mai fac de cacao si cu lotul asta....poate au invatat ceva de la celalalt si sunt deja organizați in zona
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

NGC

"Proiectare si executie Autostrada Brasov - Targu Mures - Cluj - Oradea, Subsectiunea 3A2: Nadaselu - Mihaiesti (km 8+700-km 25+500) si Subsectiunea 3B1: Mihaiesti - Zimbor (km 0+000 - km 13+260)"

Quote from: Kravim on June 19, 2020, 04:10:50 PM
S-a desuspendat licitatia pentru tronsonul Nadasel-Mihaiesti-Zimbor http://e-licitatie.ro/pub/procedure/view/100066009/. Noul termen de depunere al ofertelor este 24.06.2020

Nu am apucat sa va zic mai devreme, dar nu se vor depune nici un fel de oferte astazi.

Repet si pentru cei mai noi pe forum ca informatiile din SICAP nu sunt tot timpul actualizate la zi !!! Cred ca sunteti deja 100 care verificati SICAP zilnic, uneori si de mai multe ori pe zi, in speranta ca poate poate o sa se intample ceva cu vreo licitatie. :p

Revenind la subiect, asteptam noi clarificari.


kumar

Premierul Ludovic Orban vine în Sălaj

Ludovic Orban, prim-ministrul României, alături de Lucian Bode – ministrul Transporturilor, Infrastructurii și Comunicațiilor – și alți membri ai Cabinetului, vor fi prezenți vineri 26 iunie în județul Sălaj. Programul vizitei va cuprinde semnarea contractului pentru proiectarea și execuția lotului Zimbor – Poarta Sălajului din Autostrada Transilvania (eveniment ce va avea loc la sediul Instituției Prefectului Sălaj), participarea la manifestările dedicate Zilei Drapelului Național, vizite la operatori economici, precum și întâlniri cu reprezentanți ai mediului de afaceri din Sălaj.

Sursa

GML

Nu a contestat nimeni rezultatul pe Zimbor-Poarta Salajului?

voicul

Era destul de probabil sa nu fie contestatii, in ideea: de ce, de catre cine, ca oricum nu prea aveau sanse de castig.

Felicitari UMB si sa speram ca mai avem contracte semnate fara contestatii de ani si ani.

naivu

Dupa postarea @horia.cosma privind raspunsurile la clarificari pt Nadaselu-Zimbor, ma intreb daca se va depune vreo oferta sau urmeaza o noua runda de clarificari  ????

adrian-FSB

Deci UMB-ul a castigat in final lotul Poarta Salajului - Zimbor. E clar ca vor fi in "pole position" daca vor participa la licitatie pentru lotul vecin Zimbor - Nadaselu, care este lung si dificil. E clar ca ei se vor concentra pe DX12, A3 si, binenteles, A7, iar sansele de a participa la licitatie pentru unul din loturile PiSi sunt reduse