Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 7 Guests are viewing this topic.

rocklee

de selina ce se mai stie ..lucreaza pe lotul de la bors biharia ?  ???

marinul

la Biharia arata la fel ca la inceputul lunii, nu prea au miscat in ianuarie, probabil din cauza vremii si nici graba nu este

voyageros

Eppur si muove
iesire Campia Turzii spre Mures la devierea DN

perded

Asa am vazut si eu azi dimineata, 5 oameni de la Straco lucrand la ceva cofrare.
La astaldi era putina miscare in nodul Iernut, se suda ceva sub podul ce supratraversa autostrada si prin zona mici lucrari.

unupeaici

Confirm si eu activitate Straco, suplimentar am vazut inainte de intrarea in Hadareni (in partea stanga) un escavator la lucru si doua basculante care duceau pamant.

ddfab

^ nu stiu daca are legatura cu activitatea straco de aici, dar.... dand tarcoale pe langa lotul 1 din A10, in zona unde s-au turnat grinzile de catre pizzari, a aparut o hala de ceva timp... prefabricate din beton... surpriza: grinzi pentru straco. nu am identificat unde este Grindeni(vezi foto 2)pentru ce proiect or fi?





deci, poate mai misca si astia ceva...

alecu26

par grinzi si pentru civile acolo. Exista un Grindeni in Ms, chiar langa Chetani/Hadareni.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

horatiu.cosma

Grindeni e undeva pe lângă Hădăreni, deci C. Turzii-Chețani.

voicul

#22403
Ei tot misca, dar intr-un ritm de zici ca nu fac nimic.

Poate termina FDG in vreo cateva luni si au/obtin niste resurse pentru A3.

Oricum, va dura ...

Stefan01

#22404
Cautati "Grindeni" in PDF-ul acesta.

pentium10

#22405
Aici vin acele grinzi cu textul "Grindeni'.

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ddfab

^ merci stefan01. am gasit. pod peste raul Grindeni, la km 23+402. aproape bate cu grinda, deci este pentru A3.

Stefan01

Cu palcere !
Am observat ca au o vechime de pest 1 an si 4 luni. Mda ...

dragos76

parcă e predestinat numele acelui sat, "Grindeni" :)

alecu26

La ciotul de la Ungheni Tg Mures care mai e situatia?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).