Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

marinul

Cateva poze de la nodul Biharia. La primul pasaj au ajuns cu biscuitii sus, urmatorul arata ca acum 2 saptamani, dar in plus e asfaltul la bretele

SergiuSerj

Salut. Am trecut si eu sambata in jur de ora 12 pe la Iernut si se lucra destul de bine in mai multe puncte.







In schimb la Chetani pauza totala.



Am incercat sa fac si niste poze noapte fiind oprit in trafic din cauza unui accident, tot la Chetani.





danutzu_1069

Intrebare...retorica: Oare la Chetani, la faimosul pasaj, biscuitii nu trabuiau pusi astfel incat sa rampa sa "imvrace" pilele??

Asa cum este acum, parca nu am mai vazut pe nicaieri, plus ca pilele alea date cu "smoala" cam asta indica, sa fie "imbracate" cu pamant/terasament

perfidus

Cam da, asa mi se pare si mie. Cum sunt acum prezinta si risc mult mai mare pentru trafic la o iesire in decor.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

SergiuSerj

Am o curiozitate, stie cineva care este stadiul fizic si stadiul de plata al lucrariilor pe lotul Straco ?

cristi5

Apropo de PPP-urile fantasmagorice vehiculate in ultimii ani: Ghizdeanu, chiar daca a incercat sa-si salveze pielea contrazicandu-l pe Cuc, zicand ca nu se semneaza CoBra, a fost destituit (nu dat afara cum zice titlul)

https://www.g4media.ro/ion-ghizdeanu-omul-cheie-prin-care-dragnea-si-valcov-au-construit-politica-economica-a-psd-dat-afara-de-orban.html

alecu26

Vreo sansa sa deschida la Iernut?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

ciprebbe

Sigur se va deschide la Iernut, amanuntul e "cand" .
Vremea tine incredibil de bine cu ei dar sunt mult ramasi in urma pr 2019. Va fi deschis candva in 2020.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

SergiuSerj

Cu singuranta nu o sa termine anul acesta nodul de la Iernut. Mai au inca mult de lucru si la terasament si la pod...

As fi curios de o filmare de sus.. sa vedem cate portiuni au ramas neasfaltate pe lotul asta

pentium10

#22044
Straco scurt.
1. Mergea stația de asfalt/beton. Din departare se vedea fumul gros.
2. La nod Chetani pe DN era o echipa cred de la ceva foraje horizontale.
La structura din câmp parca am văzut mișcare. Dar din DN nu prea se vedea clar.
3. Surpriza mare a fost la supraaversarea DNul la Hadareni, au amenajat și era activitate cred pentru platformele necesare pentru macara. Deci s-ar putea sa pregătească ceva ridicări de grinzi de beton la Hadareni.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Cristi Deme

Vin 40 buc din acest weekend

Tot azi s-au montat si la Rasnov 5 buc

pentium10

#22046
Video montare grinzi Rasnov

sursa
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

voyageros

#22047
La Straco pana si masinile personalului de serviciu merg incet. Pe drum de 100km/h Dusterul Straco se taraia cu vreo 50/60 la ora...apoi unde sa se grabeasca zau asa...

Kimi

Probabil merg la consum.

Eu inca astept sa inceapa vizitele pe santier noul ministru. Macar el sa ia niste masuri cu lotul asta ca altfel nu il vad terminat.

ciprebbe

Drona pe traseul viitoarei centuri metropolitane in zona Gilau unde se va conecta si la A3.

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe