Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 3 Guests are viewing this topic.

tom_sawyer

Publicata azi:

Anunt de participare simplificat: [SCN1052815] PROIECTARE și EXECUȚIE în vederea realizării obiectivului: ,,Centrul de Întreținere si Coordonare Autostrada A3 – km 30+600 si a Punctului de Sprijin Autostrada A3 – km 66+500"

Valoarea totala estimata: 19.889.715 lei

Data limita depunere: 14.10.2019

Cristi N

Asta vine pe tronsonul Bucuresti-Ploiesti, nu?
Traiam cu impresia ca CIC-ul de la nodul Snagov e finalizat asta desi nu vazusem vreo cladire in zona, iar punctul de sprijin pare sa fie chiar la capatul dinspre Ploiesti. Acolo, pe centura Ploiestiului intre giratoriul cu A3 si cel de la Romanesti este si Districtul Barcanesti al DRDP Bucuresti.

Liviu M

#21617
Mi se pare mie, sau la bucatica de langa Oradea iar nu a fost prevazuta o continuare?
Adica bucatica pare sa se termine cu bretelele de urcare/coborare, dar fara o "continuare" spre lotul urmator. Ceea ce inseamna ca la eventuala constructie a lotului vecin, or sa dea iarasi toata circulatia peste cap.
La unguri, la Szeged, a stat ani de zile un ciot de autostrada asteptand terminarea...

LE Am reformulat intrebarea, sa pot s-o inteleg si eu cand o recitesc.

voicul

Doar ti se pare. Dupa DN mai e portiunde de vreo 200 de m pe care o face Trameco acum.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Liviu M

^^Ma bucur.

PS Cu ^^ voiam sa-l citez pe voicu. Asa se citeaza eforumul asta "pe pagina", da?
Bine ca nu incap prea multe posturi pe o pagina, altfel dura mai mult numaratul ^^^-urilor decat cititul posturilor.

Kimi

Poze de la Chetani, de aseara:







Probabil au mai ridicat teresamentul cu cativa cm. Jur ca nu imi dau seama.
In rest, straco, in zi de marti, avea doua camioane in miscare. La structuri absolut niciun progres vizibil. Sunt mai multi paznici decat muncitori.

Nu stiu daca in conditiile astea termina nodul la chetani inaintea lotului astaldi. Daca astia de la anti-infrastructura au chef de rezilieri si lucrari in regie proprie, nodul de la chetani mi se pare ideal.
E nevoie mare de nod, traficul prin Ludus, chiar si la orele pranzului, e mai rau ca niciodata.


In alta ordine de idei, astaldi asfalta in continuare la nodul iernut. Nu lucrau la pasaj, acolo mai lipsesc grinzile pe doua deschideri. Nu am poze.


Toate bune.

pasadia

Se pare ca mai trebuie sa ma duc sa vizitez ciotul de la Rasnov. Au bagat un filmulet cu cateva poze statice si tare dubioase sunt santurile alea adanci din unele poze. Nu pricep deloc de ce le-ar fi facut, vor sa dea impresia ca autostraa e in zona montana?

https://www.facebook.com/cnadnr/videos/382138625763927/

alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

pasadia

Mi-a trecut prin cap asta, dar mi se pare prea mare. Adica mno, lotul asta are 6km, daca au nvoie de o groapa asa mare doar pentru 6 km nu vreau sa ma gandesc cat de mare trebuie in alte cazuri. Dar asa patesti cand te uiti doar la poze, fara explicatii, fara filmari...

nctind

Da, este groapa de imprumut si este huge!
Sunt curios, o vor astupa vreodata, si daca da, cu ce? Este situata la capatul dinspre Cristian.
Se lucreaza nonstop, zi si noapte.

dimitrie

Timelapse Sentinel A3 3C3 Biharia, Februarie - 4 Septembrie:

A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

bacovia


tonică

multam de poze, kimi!
La Chetani e sigur ca se ridica terasamentul de la zi la zi. Grosimea insa depinde doar de cat de gros e stratul de praf care se depune.  ;)
Este atat de clar ca, daca ar fi vrut sa-si arate muschii, aici era loc destul pentru cucul veoricăi, nicidecum pe un lot finalizat precum al celor de la Comsa.

pentium10

Cateva poze de la Iernut de la o sursa




















Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures