News:

Unboxing Coradia Stream în depoul Alstom!
API admisă în structura partenerială pentru dezbaterile pe Politica de Coeziune post-2027!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 13 Guests are viewing this topic.

carutasul

ce tonalitate frumoasă, sunt făcute pe înserat sau așa e toamna la Oradea?

Ionut

Nu sunt facute de noi, sunt primite. Pe seara cred ca a fost omul pe lot. Pozele sunt și prelucrate puțin ca sa fie mai arătoase și detaliile mai ușor de văzut.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Nu, a fost vant foarte puternic si abia a reusit sa faca niste poze, astea pe care le vezi.

gsimon

https://www.monitorulcj.ro/actualitate/74042-atentie-se-inchide-circulatia-pe-autostrada-a3-intre-ungheni-si-iernut

Măsura închiderii traficului rutier pe calea 1 a fost luată pentru execuția lucrărilor de asamblare a unui portal metalic și amplasarea unui panou VMS la km 17+905.

Este careva bun dintre voi, sa explice putin terminologia ?  :-[

alecu26

Pai acolo Astaldi a lasat sa se  circule asa...pe o mica improvizatie. Acum in perspectiva finalizarii nodului trebuie sa monteze toata semnalizarea si VMS - ul Variable Message Sign. Portal...sunt acele structure metalice ce sunt dintr-o parte in alta a sensului de mers.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

ddfab

^^^ se monteaza un panou cu mesaj variabil, ceea ce vezi deasupra cailor de rulare, pe care se afiseaza diferite mesaje scrise(gen "conduceti prudent" :lol:) si diferite semne gen "Drum alunecos", lucrari, etc...). de obicei pe structura metalica sunt si diverse camere de luat vederi sau radare.


alinuttt

În trei luni Trameco a făcut aproape cât Straco în 2 ani! Jalnic..

Ionut

Vezi ca Trameco are lot de 5.35 km și Straco unul de 15.7 km. Însă da, Straco e noul Aktor.

TS30

@alinuttt
Trameco are de executat 5.35 km (11% din 5.35 = 0.5885 km)
Straco are de executat 15.69 km (11% din 15.69 = 1.7259 km)

:D

survola

De unde ai scos acei 11%? Straco văd că are 28%, Trameco 22%.

pentium10

eu vad in cifre ca Astaldi si Pizzarotti sunt la 75%, si pizzarii sunt in urma foarte mult
etape tehnologiice daca aceste procente sunt calculate bine, ar fi cam la fel
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

pentium10

#21598
Filmare de azi Selina, postat de ei pe Facebookul lor

(ca sa descoperiti surpriza vizionati pana la capat)

https://www.facebook.com/498009396954656/videos/2505504523015623/
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

voicul

Eu nu prea inteleg surpriza si doar 22% procent, dar daca ei zic ...