Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 15 Guests are viewing this topic.

Dominik

Se pregatesc sa ridice grinzi si la Iernut, DEME sunt acolo daca am vz bine... :D
You're in Steelers Country

ciprebbe

#21016
De maine vor sa ridice grinzi.

Tot de pe A3 dar capadul de la Gilau-Nadaselu.

Vechea trambulina ( v-am zis de ea inca dinainte de deschiderea circulatiei) a bubuit urat de tot!!! Restrictie momentan de 60km/ora insa arata rau si nu cred ca va fi usor de remediat. Doar ce a finalizat UMB-ul terasele de pe celalalt sens (au plecat). Ii  asteptam din nou pe la Gilau cu lucrari mai serioase ( si probabil restrictii de circulatie pe perioada lucrarilor).
Imi place ca toate rosturile de dilatatie de la structuri sunt perfecte si trecerea de la flexibil la rigid e inca impecabila. La fel si calea de rulare se prezinta bine.


LE:
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Europiu

Ne anunțase deja cristi5 de problema de acolo:
Quote from: cristi5 on July 14, 2019, 10:22:00 AM
[... ]
Dealul dintre Gilau si Nadasel, mai putin spectaculos, avea aceeasi dinamica pe forum, pastrand proportiile. Toti colegii admirau cum lucreaza UMB, repede si curat etc. Puteam da si atunci un premiu. Si azi avem un prag diagonal de toata frumusetea, cu reducere la 60. Plus cateva alunecari pe marginea debleului.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

ciprebbe

Sa il urechem ca nu scrie unde trebuie :)) . Nu toata lumea citeste "in parcare".
Sper sa nu o lalaie UMB-ul si sa remedieze rapid "diagonala" (e mai urat ca pe trambulinele de pe OS3). Limitarea de 60 pe o autostrada noua nu le face cinste.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

zuma80

Am o intrebare /nedumerire.
Cum se face racordul intre terasament si pasaj, daca structura nu a fost inglobata in terasament?
Pentru A6!

adiarc

probabil in p de sus ,va fii turnată o placa de racordare din beton....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

zuma80

Hidroizoltia aplica parca imi indica altceva!
Pentru A6!

SergiuSerj

Nu a trecut nimeni pe la Iernut astazi sa ne incante cu niste poze daca s-au apucat baietii de ridicat grinzi ?  :D

kumar

Se ridica grinzi de dimineata la Iernut.

Hercule

Deșteaptă-te române!

pelan87

Pun mai jos un link cu progresul pe lotul Biharia - Bors, in ultimele 30 de zile (se vede ca au avansat bine la terasamente si in special umplutura de la nod si supratraversarea CF)

https://cdn.knightlab.com/libs/juxtapose/latest/embed/index.html?uid=54216928-a86a-11e9-b9b8-0edaf8f81e27

(scuze dar nu stiu cum pot sa-l fac sa apara embed-uit direct in postarea de pe forum)

Cristi Deme

Quote from: horatiu.cosma on July 15, 2019, 10:16:20 AM
Îngrijorător în schimb e că nu vine tablierul metalic la Bogata, partea dinspre Iernut. Dacă nu apare până la finalul lui iulie, nu cred că mai există vreo șansă de deschidere anul ăsta.

undeva prin 29 ar trebui sa il ridicam

perfidus

Multumim @Cristi Deme , ne bucuram de orice veste buna
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

Ionut

Cristi, karma 730+ din 70+ mesaje. :lol: Merci de confirmare, tocmai am declarat la radio ca trebuie sa vina imediat in urmatoarele saptamani tablierul la Bogata ca sa mai fie sanse (teoretice) pentru anul asta. Poate se intampla o minune!

pentium10

#21029
Este tablier metalic la sol la Bogata pentru 1 parte din raul Mures, acele se vor ridica cred pe 29.
Nu se aude nimic despre tablierul pentru celalt capat al dublului viaduct, se trece Muresul de doua ori.



Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures