News:

Video 18.06 Autostrada A0 A1-DN6, DN4-A2, A2-DN3 și DN3-DN2.

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 17 Guests are viewing this topic.

Ionut

Mă bucur că avem membri care stau la doi pași de șantiere. :) Pe mai toate șantierele.

nctind

#20521
^

Trebuie sa ma informez cu postez poze :)

realfanady

http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=73.0

Intri pe forum, -> forum si comunitate -> tutorial cum pui poze, link, etc.

nctind

Nu pot sa confirm nici sa infirm. Se care foarte mult pamant cu vreo 3 basculante. Un grader face ceva decopertari dar par izolate. Sunt tarusi de marcaj pe vreo 500m lungime pe 3 randuri, ca si cand se semnalizeaza axul autostrazii. Nu stiu daca are legatura cu autostrada. Stau cu ochii pe geam si raportez tot.

nctind

#20524
Exista o harta mai detaliata a intersectiei autostrazii cu strada vulcanului, cea care face lagatura dintre Cristian si Vulcan?

Aici sunt lucrarile:



nctind

Bun, atunci da, acolo se fac decopertari. Confirm ca a inceput lucrul la autostrada A3, tronsonul Rasnov Cristian.

Ionut

Mare stire, mare. Breaking news! Se lucreaza la inca 6,3 km de autostrada. Contract semnat in 02.10.2017, cu ordin de incepere 11.04.2018. 18 luni de executie, insa nu stiu sa se fi emis autorizatia de construire...

SILVIUFG

Primii km de autostrada din jud Brasov.  :welcome:

hefaistos

Primii metri din primii kilometri din Autostrada
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

nokia_6260

Wow! Ce firma lucreaza acolo?

Ionut

^ Alpenside lucreaza acolo (de fapt Straco reinventat, fara datorii/fara insolventa). Va rog nu mai puneti intrebari de genul asta, aveti aceste date in tabelele de monitorizare a autostrazilor.

horatiu.cosma

Quote from: horatiu.cosma on May 02, 2019, 01:12:04 PM
http://mt.gov.ro/web14/documente/interes-public/autorizatii/2019/24/AC%2024_2019.pdf

Cred că ne-a scăpat autorizația de construire pentru Râșnov-Cristian. 68 de milioane lucrările autorizate (contractul e de 118 milioane), deci ceva lipsește. La kilometrajul de început al lucrărilor autorizate apare km 163 (contractul începe de la 162,3), deci posibil de aici să fie o parte din diferența de bani. Cealaltă parte din eventuale exproprieri suplimentare.

Ionut!

Ionut

Mi-a scapat mie. Merci, Horatiu! Deci au autorizat cam 50% din lucrări.

ivladbogdan

Azi dimineata la ora 8, Straco lucra intensiv la Campia Turzii + ceva muncitori si in celelalte "puncte" unde se intersecteaza A3 cu E60. In zona viitorului nod, insa, erau doar cativa muncitori, iar mie personal nu mi se pare ca au avansat mare lucru luna asta.
La ora 13 insa, pauza totala pe tot lotul Straco. Utilajele parcate si nici urma de muncitori.

Astaldi lucra in stilul in care ne-a obisnuit si pana acum in zona Iernut.