News:

Video 18.06 Autostrada A0 A1-DN6, DN4-A2, A2-DN3 și DN3-DN2.

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 16 Guests are viewing this topic.

laszlo.robert

Apare filmarea in weekend  ? Multumim anticipat !

alexandruduma

Apare azi, scuze dar am fost ocupat si nu m-am putut ocupa de ea.

pasadia

Pentru lotul Rasnov - Cristian: ma poate cineva ajuta cu o harta din care sa identific pozitia kilometrica in raport cu alte elemente existente in teren?

Dupa cum stiti nu au autorizat tot lotul (lipseste sectiunea dintre 162+300 si 163+000 si am o banuiala cu privire la motivatia. Dar trebuie sa aflu unde e acel sector in raport cu DN73, ca atare as avea ne oie de acea harta.


pentium10

#20479
Incepe sa contureze tot mai bine. Au bagat mult in terasamente in ultima perioada. Stau destul de bine de la Iernut pana la Bogata.
De ar reloca si acel stalp mare de LEA, si ar rezolva si casa la Iernut.

ciudate aceste podulete late, ce rol au?

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Dominik

Foarte buna filmarea Alexandru, mai este mult de lucru pe acest lot, eu nu cred ca va fi terminat pana la sfarsiul anului, oricum succes Astaldi ! +1
You're in Steelers Country

NGC

#20481
@pasadia

Vezi daca te ajuta asta.







Precis nu e gata palinca si atunci inca nu vedem AC. :lol:

marisRO

Multumim de filmarea Alexandru! Cu DJ107G nu se face subtraversare, accesul se va face prin Gheja.
Personal eu cred ca se va deschide acest lot spre finalul anului. Strabag inca lucreaza si acum in zona parcarii, deci se poate daca se vrea sa se deschida lotul.
Deschiderea loturilor Strabag si Geiger a facut sa creasca traficul rutier in Tarnaveni iar pe E60 traficul a scazut  :)

alexandruduma

Mersi de info, din păcate video pe YouTube nu se mai poate modifica. O sa țin cont la montajele viitoare. Oare găsesc undeva planurile că sa pot avea informații 100% corecte?

Sper să reușesc azi sa fac și lotul Straco desi acolo nu e nimic de văzut.

cris_ct

#20484
@pentium10

Dupa cum se vede pe filmare, zona e brazdata de canale, sant necesare pentru traversarea acestora.

Bulwyn

Straco a intrat...la pensie. Dezolant. Am trecut azi spre cluj si lucrau doar la supratraversarea de la Hadareni cu vreo 8-10 muncitori. In rest din ce se vede din dn liniste totala. Nu stiu ce s-a intamplat ca inainte incet, dar tot misca ceva. De cand a fost cucul pe santier si i-a amenintat cu rezilierea au intrat la naftalina. Are cineva ceva informatii "pe surse". Speram sa faca anul asta nodul si pe anul viitor tot lotul, dar pare tot mai sumbru :(

alexandruduma

Confirm, nu stiu ce se intampla la Straco dar e bai mare... o mana de muncitori pe tot santierul intr-o zi de Miercuri. Filmarea a fost facuta in intervalul orar 11:00 -> 12:15


Ionut

Fără să le caut scuze, din ce vad din filmare, mie mi se pare ca șantierul e plin de apa. În asemenea condiții nu pot lucra la terasamente. Într-adevăr mișcarea e anemică la structuri și nu au înaintat cine stie ce la capitolul ăsta de la ultima filmare. Nu as trage momentan concluzii, Straco e încă în groapă și nu cred ca va iesi prea curând. Asta e ritmul de execuție. Asa ca 2021 scrie pe lot daca nu se redreseaza.

alexandruduma

Clar e plin de apă și de terasamente nu se pot atinge. Dar ploile au venit doar după Paști, până atunci ce au pazit? Și să ai vreo 10-15 oameni la structuri pe tot lotul este chiar dezamăgitor.

pentium10

#20489
totusi se vede ca de la filmarea precedenta au progresat pe alocuri la terasament
- in nodul Chetani
- si intre supratrecerile Chetani - Hadareni si acolo s-a lucrat la terasament

ultima plata catre ei dateaza din martie, s-a mai vazut daca sunt plati atunci vin subcontractorii si este un pic de progres

Deme zice ca in luna mai este planificat ridicarea grinzilor metalice (o parte) + cele din beton.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures