News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 12 Guests are viewing this topic.

Ionut

Am mai zis, in ziua inaugurarii iluminatul nu functiona intre Popasului si DNCB. Am facut noi live pe Facebook si comentam mirati... nu stiam de ce nu functioneaza... se poate vedea clipul pe pagina noastra.

panda_no 5

Poza din 3 noiembrie 2013 . Au dat gaurile pentru stilpi in zona mediana

DSC09067 by florin_apo, on Flickr

19.10.2013

DSC09027 by florin_apo, on Flickr

Poze din 08.09.2013 de la relocarea stalpilor din zona pasajului de peste CB.
Au mers cu cablul pe linga ramapa dinspre Bucuresti. Se vede si ceva cablu.

DSC08909 by florin_apo, on Flickr

DSC08907 by florin_apo, on Flickr

DSC08908 by florin_apo, on Flickr

DSC08906 by florin_apo, on Flickr

Mai scormonesc.

panda_no 5


panda_no 5

Cu toate ca stau linga A3 eu personal nu am vazut niciodata lumina aprinsa intre Centura si Popasului.

voicul

#19504
Greseala mea: luminile nu erau aprinse pe tronsonul acela. Sunt niste lumini pe acolo, dar nu de la stalpi.

Nu ca ma scuz, dar ca barbat, uitatul dupa luminile de la stalpi, va fi ultimul lucru la care te uiti in acel videoclip.   :whistling: (l-am pus in parcare).

alin_simeriaveche

Mare minune mare. Astăzi Straco lucra podurile de pe raza localității Hădăreni. La pasajul Dn peste A3 este cofrat iar la supratraversarea A3 ->DN la fel, se lucra

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

istvan78

^^ ANM da 0C la Tuda si -1C la Tg. Mures la ora 17.

GDPR

@panda, cablurile si copexul rosu din poze erau pentru devierea LEA din zona rampei pasajului, nu au legatura cu iluminatul.

Dan_s

#19509
Doi cetateni (nu aveau echipament de muncitori in constructii) mestereau ceva pe un pilon al pasajului de la Hadareni ieri la ora 16, temperatura -4 grade.

GDPR

#19510
@panda, tu mai ai niste poze relevante zic eu:

Caminul electric de la capatul "lotului" Pizzarotti:



Tuburi electrice lasate in asteptare?



Balastare zona mediana fara tuburi electrice vizibile:







Taiere asfalt in zona de stalp:



Din nou caminul electric:



Detaliu baza stalp electric, se vede ca de la stalpi nu aveau cum sa fure cablul:



Acelasi camin electric in august 2018, de data asta cu capacul demontat. Te-ai uitat cumva in el, erau cabluri vizibile? Singura varianta in cazul furtului era sa traga cablul cu totul din acest camin.


GDPR

Sa vedem si cum a lucrat Aktor, sesizati diferentele?










panda_no 5

Din pacate am mai pierdut din poze.
Din ce imi aduc aminte au ingropat cablul pe toata lunimea si ma intrebam cum fac legaturile la stalpi.
Au facut groapa pina au ajuns la cablu, au facut legaturile spre stalp? Cred ca da.
Daca e asa nu cred ca aveau cum sa fure cablul dintre stilpi pt ca ar fi existat o legatura ingropata si nu puteau trage cablul dintre  2 stalpi decat daca ar fi dat jos stilpul si ar fi facut o groapa sa desfaca legatura.

Poate este furat din alte zone,

GDPR

Sau poate nu a fost conectat la retea. Chiar sunt curios ce e in caminul ala.

nenea_hartia

#19514
Și eu cred că sunt minciuni. M-am ocupat personal de instalarea unor astfel de cabluri pe o autostradă și @Cristi N are dreptate, nu se pot trage decât cu tractorul. Cred că adevărul e altul, din varii motive (tehnice, financiare sau nu s-a făcut racordarea la rețea) iluminatul de fapt nu funcționează și se dorește să se ascundă acest lucru până la rezolvarea problemei.

@adrian rosca: am scris aproape în același timp de racordare :), cred că ăsta e motivul.