News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 35 Guests are viewing this topic.

panda_no 5

 Si inca 4 de la mine facute mai spre seara

20181028_171423 by florin_apo, on Flickr

20181028_171444 by florin_apo, on Flickr

20181028_171511 by florin_apo, on Flickr

20181028_171545 by florin_apo, on Flickr

Au inceput sa monteze si catadioptri

20181028_171704 by florin_apo, on Flickr

Gardul firav si fragil de pe toate autostrazile. Nu stiu de ce nu trec la un gard mai solid cum e cel din Ungaria de exemplu.

20181028_172127 by florin_apo, on Flickr

CristianPop

Pe loturile la care lucreaza Astaldi si Straco ce se mai stie?

NGC

Am actualizat sinteza platilor. Avem mai multe plati pentru A3 si DN / VO.

adiarc

Multumesc pt poze....mi de pare mie sau parpapetele acela mai inalt e drept ca "pisatul boului "?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

voyageros

Quote from: CristianPop on October 29, 2018, 09:17:45 AM
Pe loturile la care lucreaza Astaldi si Straco ce se mai stie?
Strict la Campia Turzii cei de la Straco au disparut aproape complet din peisaj. La nodul de la Campia au terminat ceva acolo (nu stiu ce) si pa!!!, devierea nu s-a mai realizat (cel putin pana la momentul acesta), nici masinile lor nu le mai vad. Nici la Gligoresti de unde isi luau pamant nu le mai vad masinile...deci...numai ei stiu pe unde lucreaza.

Cristi N

#18440
In seara asta pe la 19:30 se lucra la asfaltarea bretelelor A3 x Petricani. Au adus inclusiv un generator cu turn de iluminat. Cand veneam de pe FdG nu intelegeam de ce e lumina in intersectie.

Morning update: Bretelele sunt asfaltate, au mai ramas mici resturi in zonele in care apar bordurile. Erau mai multi muncitori pe latura dinspre FdG unde faceau ceva marcaje in spatiul verde dintre carosabil si trotuar.

Telvanni

#18441





Telvanni

Merci! Tare greu de pe telefon...
Era agitatie mare in intersectie.
Am observat insa ca au asternut asfaltul si ulterior veneau cu bordurile. Nu sunt de specialitate insa mi se pare pe dos, cred ca rostul dintre borduri si asfalt nu mai este inchis.

Cristi N

Din ce vad ala pare un geogril, asta ma face sa cred ca au adus toata zona la acelasi nivel si acum urmeaza stratul final de asfalt - uzura. Probabil inainte de asta aranjeaza bordurile si astfel s-ar sigila rostul respectiv.
In cazul in care ordinea e asfalt si apoi borduri se poate veni la final cu o completare intre cele doua, nu e solutia ideala deoarece presupune inca o operatie in plus dar se poate si asa.

panda_no 5

La ora 20,15 inca se asfalta.
Bretelele si toata A3 este deja mai sus decat noul strat de pe Sos Petricani.
Probabil ca mai urmeaza si pe Petricani un nou strat.

NGC

Sa ne mutam acum in celalalt capat al A3. :D

Spatiul de servicii de la Km 61+300 se va muta la Km 64.

Pun mai jos detaliile importante. Daca vreti si alte detalii, vedeti aici.





marinul

Doar atat despre lotul de la km respectiv? :)

NGC

V-am dat niste indicii saptamanile trecute. :p

realfanady

Neaga parca a promis ca in luna octombrie se lanseaza licitatia Nadaselu - Mihaiesti. Mai are ziua de azi ...  :lol:

StefanCelMare

#18449
Hm... două noduri într-un kilometru.
Numai mie mi se pare că ar putea crea probleme?
E drept că al doilea nod ar fi mai puțin folosit (cel cu DN19/E61), cel mai mult de către localnici.

Later edit - mă uitasem doar pe hartă, văd că în text scrie despre mutarea la 2 km.