News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 25 Guests are viewing this topic.

alinuttt

La Straco e buba... De fiecare dată când trec pe acolo, nimic... Alin, tu ai văzut activitate?

alin_simeriaveche

Nimic astăzi. Joi sau vineri mai trec pe acolo fără familie și o să pozez zona

ludus

T. Luduș

ludus

La podul din zona Gheja au adus grinzile metalice. Culoare albastru inchis. Problema e lipsa muncitorilor. Cei sin zona nu vor sa muncească pe 100 lei pe zi plus mâncare. Au adus turci. Si ei au plecat. Acum am inteles ca vor aduce vietnamezi. La acel viaduct se lucrează cu doar 30 muncitori din lipsa de personal.
T. Luduș

danutzu_1069

Hmmm, 100lei /zi, dar la cate ore pe zi de lucru? 8 sau 10....

udar

^^^
Cand ne-am trezit sa facem si noi autostrazi nu mai avem cu cine ca au plecat majoritatea afara ......

carutasul

Era previzibil, la Bogata :)  Despre ce constructor e vorba?

TibiV

Quote from: Ionut on September 02, 2018, 10:38:47 AM
Pre-receptia se pare ca este, DEOCAMDATA, stabilita DE PRINCIPIU, intre 10 si 15 septembrie. Pre-receptia. Pentru receptie mai trebuie sa asteptam o perioada, dar nu mare. Sunt sanse, sperante, (sperante, da?) sa avem receptie in perioada 25-30 septembrie. Vedem ce se mai intampla.
(...)
Eu unul ma declar multumit daca se face receptia si in octombrie... avand in vedere istoria recenta... de la astia nu mai am niciun fel de pretentie.

De regula ma certai pentru "optimism exagerat"...
Poate acum ma duc in "pesimism exagerat", dar nu m-ar mira o receptie finala pe 29 sau 30 noiembrie... (pe 31 noiembrie nu se poate... )
Adica in preziua "Centenarului"....

Pe bune, altfel ce pot zice astia ca au facut (bun) in ultimii 2 ani?!?!...  >:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alexandruduma

Quote from: Ionut on September 01, 2018, 02:46:00 PM
@alexandruduma

Am retinut bine, de luni incep cu stratul de uzura la Gilău? Ar fi mișto de mers dacă poți în timpul programului lor, sunt curios dacă folosesc finisor mare, lat cât 3 benzi, cât un sens întreg de autostradă.

Da, asa era planul, de azi sa inceapa uzura. O sa incerc sa trec maine pe acolo.


zuma80

Cateva poze de ieri 2.09. 2018 de la Popasului
Pentru A6!

vladb

#17576
@alexandruduma
Sper sa nu li se dea planurile peste cap din cauza ciclonului ce intra in seara asta pe teritoriul Romaniei. Deja jumate de Cluj e sub atentionare cod galben. Vremea deocamdata rezista:).

paulmare

Foarte slaba miscare in bucuresti, inca lucreaza la retele
Intersectia de la petricani

Powered by API/PUM imgur uploader
Mai sunt foarte multe lucrari mici de detaliu - nu cred ca vor reusi sa deschida anul asta

Ionut

Nu mai este mult de facut. Daca vor, pot deschide. Dar sa se vrea... si sa existe bani suficienti... ca pe banii lor Aktor nu lucreaza decat anemic. Li s-a platit o factura de curand.

pescar23

De Suplacu de barcau - Bors cineva ceva,parca azi era ceva termen?