News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 33 Guests are viewing this topic.

Tavi

CornelB, bine zici "cat mai curand". Si, cu permisiunea voastra, completez .. pana in Gherghitei si Petrucani X Fabrica de Glucoza cu tot ce inseamna lucrari de arta intermediare (nod Popasului, supratraversare CF Constanta, pod peste baltoaca aia ... ca-mi scapa numele acum) plus rondurile de la Gherghitei si Petricani.

Parerea mea este ca daca vor si pot sa termine pana in 2015 trebuie mobilizare mult mai serioasa decat ce vedem acum si ar trebui atacate toate lucrarile concomitent.

tone_iulian

#1681
am facut  poze cu telefonul pe la 10










tone_iulian

#1682



CornelB

Multumim @tone_iulian pentru fotografii.
Se vede clar ca sunt pusi pe treaba si ca lucrarile au evoluat, sunt la doi pasi de Popasului si vin tare din urma cu asfaltul.

ciprebbe

Nu e cam jos terasamentul?
Pare asa de fraged.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Tavi

@tone_iulian: Multumiri si ... Welcome to club :thumbsup:

Ionut

Quote from: ciprebbe on June 13, 2013, 03:07:21 PM
Nu e cam jos terasamentul?

Nope, iluzie optica. Este suficient de inalt, spun din proprie experienta, am condus pe tot segmentul Popasului-Centura. Si nu e nicio apa pe-acolo, doar oi. :)

tone_iulian

#1687



laurashgeo

In ultima poza terasamentul e intradevar foarte aproape de cota terenului natural, insa cred ca mai au de asternut straturi si cota finala a autostrazii o sa fie mult mai sus!

teocharis

Quote from: laurashgeo on June 14, 2013, 01:51:02 AM
In ultima poza terasamentul e intradevar foarte aproape de cota terenului natural, insa cred ca mai au de asternut straturi si cota finala a autostrazii o sa fie mult mai sus!

e o iluzie optica.

Raducu Popa

Cam asa ar veni....in sectiune....sper ca se intelege

tone_iulian

#1691
se  lucra si azi la ora 2 si la rampa care se urca spre pod pozele sunt de la centura spre popasului














CornelB

Mai tarziu, niste poze foooartee interesante de la pasaj si Popasului. :p

penad2007

Tone_iulian multumim, CornelB suntem pe faza. ;)

CornelB

#1694
Sa nu va mai tin in tensiune. :D
Astazi am facut de trei ori drumuri in Stefanesti, Tunari si Otopeni. Stiam ca o sa fac cel putin unul, asa ca mi-am luat la mine camera foto.
M-am oprit la pasajul de la centura, unde am facut niste poze. In timp ce fotografiam mi-a sarit ceva in ochi/obiectiv.
Asa ca vreau sa dezbatem ceva, eventual sa punem intrebari celor care stiu, deoarece se intampla niste lucruri cu linia de cale ferata care se afla pe centura.

Priviti cu atentie, linia electrica a caii ferate din fotografia de mai jos. Este facuta dupa intersectia DNCB cu Pipera, pe sensul spre A3:


Priviti cu atentie, linia electrica a caii ferate din fotografia de mai jos. Este facuta cam la 100 metri de sediul Fan Courier:


Priviti cu atentie utilajul si pe muncitorii CFR:


Este posibil, ca cineva sa fi realizat ca e nevoie de un nod rutier la iesirea de pe A3 in centura?

La pasaj, s-a ajuns cu lucrarile la rambleu, aproape de nivelul supratraversarii, problema este in continuare linia electrica din fata lui:






Spre Popasului, se trage tare de tot, practic au trecut cu asfaltarea de acel canal colectare a apei aflat daca nu ma insel la km 4+500:



Aici puteti vedea cartierul Domus, terasamentul se opreste la km 2+800 de unde cred ca va incepe rampa supratraversarii Popasului:


In rest, pozele lui @tone_iulian de pe terasament sunt mult mai relevante, motiv pentru care trebuie sa ii multumim! :cheers: