News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 34 Guests are viewing this topic.


CornelB

Quote from: neaguionutu on June 11, 2013, 07:20:19 PM
CornelB si  @tonica, Multumim mult pentru poze !!!
Colegul @tonica mi-a dat clasa, n-am ce sa comentez. :D
Ca sa il ajung, ar trebui sa ma mut cu cortul langa stana vreo doua luni sau sa imi rog un prieten pilot la Tarom, sa se abata de la culoarul de zbor sa faca poze. :lol:

cst08

Logic ar fi ca A3 ,A2, A1 sa se descarce in CB care ar trb sa fie o autostrada cu 3 benzi pe sens ,iar CB sa descarce in fiecare DN , nu sa fie duse in centru ,vise !

alecu26

un vis ar fi ca macar una dintre ele sa traverseze aproape diametral bucurestiul.

Oricum....nu neaparat trebuie sa se descarce in centura. sunt diferite proiecte de "penetratii" unele deja incepute. Dar macar sa se gaseasca bani.
Drumurile noastre POATE;

savagedanyro

nu le da idei...

maine vine Oprescu si spune ca uneste SUPRATERAN A1 de A2 prin mijlocul Bucurestiului !!!!

asta ar fi cireasa de pe tort :)

TIMISOARA 2021 !

tonică

Cornel, poza mea facuta fugar si nici macar la o calitate de bagat in seama nici nu se compara cu munca ta de mai mult de-o juma' de an, de imagini de la fata locului, de postari cu informatii si detalii despre zona respectiva, de cooptarea intr-acest 'joc' a unor colaboratori si tot asa...Jos palaria!

SILVIUFG


Telvanni

Quote from: alecu26 on June 12, 2013, 10:58:34 AM
un vis ar fi ca macar una dintre ele sa traverseze aproape diametral bucurestiul.

Sper ca un vis urat.

CornelB

Sa revenim la lucrari in executie pe A3, de la centura spre oras.
Ce ar trebui sa vedeti in aceasta poza in planul indepartat? Un autograder si doua basculante, ce se pregateau sa descarce balastul.
Si bineinteles, niste oi.:lol:


Se lucra si la canalul colector de pe dreapta, nu am vazut mai departe daca mai turnau asfalt.
O sa fac vineri o "expeditie foto" in zona, daca o sa am la dispozitie tancul.

MRS

25 minute de dus rece:

:popcorn:


Atentie la ce spun Debucean si avocatul Baras...

Enjoy!


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

alecu26

Quote from: Telvanni on June 12, 2013, 12:32:22 PM
Quote from: alecu26 on June 12, 2013, 10:58:34 AM
un vis ar fi ca macar una dintre ele sa traverseze aproape diametral bucurestiul.

Sper ca un vis urat.

pe sub pamant ca la Madrid...de ce nu?

Trebuie sa inventam proiecte faronice sa absorbim fornduri la greu....la fel cum au facut spaniolii cu un mare talent si acum fac polonezii.

Asa a ajuns spania sa aiba taspe inele in jurul madridului plus o autostrada subterana de cateva miliarde, sau Barcelona cu vreo 6-7 linii de metrou (sau 11) in toate directiile posibile si imposibile. la fel si cu aeroporturile si cu autostrazile, sau si alte categorii de drumuri, centuri, bypass...etc.
Drumurile noastre POATE;

cst08

#1676
Quote from: alecu26 on June 12, 2013, 04:15:20 PM
Trebuie sa inventam proiecte faronice sa absorbim fornduri la greu....la fel cum au facut spaniolii cu un mare talent si acum fac polonezii.

De acord cu tine , dar nu se pot fura banii de la Ue asa ca ,vise.

alecu26

Spaniolii au putut. Legal. Trebuie doar un pic de ajutor de la mai multe insitutuii implicate. Spaniolii...cel putin aici au fost mult mai uniti si rezultatul a fost ca dupa 10-20 de ani de bum in constructii, cu bani castigati au iesit la cumparaturi in Europa, cumparand printre cele mai serioase si mari firme de constructii germane/austriece.

Culmea ironiei...e ca fodnurile europene proveneau tot de la acele tari in majoritate. :))
Drumurile noastre POATE;

tone_iulian

astazi agitatie multa intre centura si popasului erau multe masini mici  sefi ingineri si utilaje ce ma suprins turnau un strat gros nu stiu daca era asfalt dinspre centura spre popasului

CornelB

^^^
Asta-i o veste buna, sa traga tare sa termine cat de curand. :)