News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 25 Guests are viewing this topic.

voyageros

La Campia Turzii vis a vis de capatul autostrazii lucrau...ceva...doua basculante si un excavator (Straco)

laszlo.robert

S-a semnat ceva pe Risnov-Cristian ?

bgd77

^^^
A raspuns NGC20 de curand la intrebarea asta, mai e mult pana la semnat:
http://forum.peundemerg.ro/index.php?action=post;quote=155399;topic=6.12705;last_msg=155764
QuoteVa referiti la licitatia "Proiectare si executie Autostrada Bucuresti - Brasov, Tronson Comarnic-Brasov, Lot 1: sector Comarnic - Predeal, km 111+300 - km 115+300; Lot 2: sector Predeal - Cristian, km 162+300 - km 168+600 si Drum de Legatura"?
Aici contractul inca nu este atribuit, dar dupa decizia CNSC din 13.03.2017 la noua contestatie STRABAG, CNAIR inca reevalueaza oferta STRABAG.
Initial a fost declarat castigator ALPENSIDE.
Va tin la curent cu evolutia telenovelei.


danutzu_1069

Popasului, azi.
Asta e breteaua spre Bucuresti.

In prim plan se vede un compa tor iar in planul doi un finisor de asfalt... dar finisa... alast stabilizat... Cred
Adica... facem bretelele dar rampele nu

ciprebbe

#12710
Sa ii lasam pe baieti sa avanseze putin apoi sa ii filmam de sus.....

;
;
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ionut

Fain rau.

Marcajele sunt de-alea smechere? E o tehnologie (noua?) cu acele sfere. Nu stiu cum se numeste. Dar stiu ca e ceva de super calitate, rezista foarte mult timp.

stangabriel

#12713
Se va semna oare receptia si apoi se va fura si se va degrada totul?

ciprebbe

Zi un motiv pt care nu s-ar semna?
daca totul e gata si certificat....constructorul a executat tot ce era in contract.....
Nu are legatura cu lipsa (incompetenta CNAIR) de a face din 2009 un pod.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bridge

#12715
Quote from: Ionut on May 16, 2017, 07:45:38 PM
E o tehnologie (noua?) cu acele sfere. Nu stiu cum se numeste. Dar stiu ca e ceva de super calitate, rezista foarte mult timp.

yetiman

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

adi

In sfarsit marcajen sa se vada si noapte

cricric


Ciprianul

Sunt marcaje in relief si sunt si vizibile plus ca fac pneurile zgomot specific cand se trece peste ele. Bravo UMB....
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.