News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 47 Guests are viewing this topic.

voyageros

imi place cat de curat ramane dupa ei

ciprebbe

Nu se termina anul ăsta.
Nu au de ce.
În zilele urmatoare vor "sigila" santierul de la km0 pana la viaduct III fiind gata cu tot (fără marcaje) sa nu mai circule nimeni.(Se murdărește aiurea).
Utilajele încet încet dispar iar lucrările se reduc. Se merge bine cu 130 pe uzura. E foarte foarte curat pe tot șantierul. ... Mai rar
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

#11252
Quote from: adrian rosca on October 28, 2016, 06:58:39 PM
Alunecarea de teren pare ca nu s-a stabilizat si cel mai probabil vor trebui sa continue in sus cu consolidarea versantului:


E stabila, ia ca reper santul refacut. Ce vezi tu acolo ca o alunecare e iluzie optica :). E o portiune de la vechea alunecare ca a ramas golasa, fara vegetal pe ea.
Spre Nadaselu (aproape de VI) inca nu e rezolvat in totalitate cu alunecarile chiar daca de sus arata bine.

Le:
Si tot o iluzie, ce vedeti aproape de nod Nadaselu , avem asfalt peste tot pana in capatul aliniamentului (atata pamant se poate depune pe asfalt :(  )
LLE:
SI chiar la final  nu e iluzie, chiar a curs limba aia de pamant.....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Iceman

Ar fi ideal daca UMB ar avea peste totul facut  dupa viaduct 4 ....2 straturi asfalt....rigole,alunecarile de teren rezolvate....Pana la sfarsitul anului :)

ion59

Foarte frumos se integrează autostrada în peisaj! Cu un plus în prima parte.

Quest

Fain Cipi ! Ai totusi 2 lipituri. Ce te-a impiedicat sa filmezi dintr-o bucata ?
Common sense will get you far !

ciprebbe

Altitudinea (setata la 120m) :), spre Nadaselu ajung la performanta de -55m
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rebel

ooo ce frumos lucreaza UMB (fata de altii), pacat ca termina bucata aceea si va ramane inchisa, dar totusi ne-au facut niste  scaunele sa privim traficul (doar glumind ex: 4:55). multumim de filmare

ps: sper sa liciteze la pisi pentru 2 si 3 :p  O:-)

pasadia

@ driver: stiu toata povestea descrisa de tine. Intrebarea mea ramane legitima pentru ca abia acum am observat in denumirea licitatiei pentru SF ca sunt incluse si elemente din tronsoanele licitate pentru D&B (vezi refacerea DN73B). Dar in lipsa lui NGC probabil ca o sa ma apuc singur sa caut documentatia pentru a ma lamuri. 

Dominik

Multumim mult Ciprebbe !!! chiar eram curios ce sa mai avansat pe tronson, foarte curat lucreaza UMB, bravo lor !
You're in Steelers Country

alecu26

La ce diferențe de cota sunt acolo avem șanse sa  ni se înfunde urechile.
Drumurile noastre POATE;

Ionut

Lotul Strabag de azi. Doua foreze in zona aeroportului. Activitate la greu. Hm.
Stie cineva exact ce se petrece in zona?


bridge

^Probabil incearca sa recupereze intarzierile(la structuri e unica sansa sa faca asta).Pilotii la podul peste paraul Cerghid km 5+370 trebuiau finalizati de vreo 10 zile.Progresul la acest pod este destul de mic cca.8%.Progresul fizic pe ansamblu este intarziat cu cca. 15%.

rebel

Strabag au AC sau la ce fac acum nu-e nevoie?

bridge