News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 25 Guests are viewing this topic.

Iceman

Multumm pentru filmare :cheers: :cheers:..............In schimb despre constructor...HORORRR....NU AVEM NEVOIE DE VOI...SUNTETI UN DEZASTRU...Mal bine Salini :|

Ciprianul

Sa vezi ce vom rămâne noi și cu avansul dat și fără lucrare. Parca și celor dela conducere le convine situația.  Maghiarii lucrează la M35 în rupere și noi.....
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

Iceman

Multumim doamna Boagiu...Ati fost de vis cu decizia dumneavoastra.....REZILIEREAAA....Sa vina altii mai buni.....Corsan isi bate joc de noi romamii :(

dr4qul4

Boagiu a reziliat restul, Sova a finalizat aici...
Oricum Bechtel-ul nu ar mai fi facut nimic. Si ei, mai bine de 1 an, doar se faceau ca lucreaza. Asa au facut si la Gilau si la Suplacu.
Si ei aveau si autorizatii si materiale si nici nu câștigaseră contractul la vreo licitatie cu pretul cel mai scazut.
Totusi nu stiu daca e doar vina lui Corsan. In ziua de azi nimeni nu mai misca nimic fara 1000 de hartii. Si daca li s-a spus ca sunt valabile cele vechi, si apoi ca nu mai sunt, vina e la cnadnr.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

Absolut corect, dr4qul4 - din păcate... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Atila60

Timpul trece,leafa vine noi fara spor muncim.RUSINEEEEEEEEE,sa le fie Reziliereeeeeeee.

rocklee

#11196
SUNT FOARTE SUPARAT  ....e strigator la cer... ceia ce se intimpla pe acest lot  sup-bors ........eu cred ca aici pe acest lot este o ...probleme de ce nu se poate rezlia .... lucrurile prea treneaza ....si sunt la vedere ...ca nu se face nimic ....pote ne lamuresc cei ce stiu ceva ...o intrebare oficiala catre CNAIR ...de catre API ....sau poate  ne spune CUTTER ..SAU HORATIU COSMA ...cum sta treaba pe acest contract ....
doar no fi secret... 8)
>:( >:( >:( >:(

teocharis

politica strutului naste monstrii: un alt dezastru in the making.

voicul

Eu stiu ca nu exista AC si de asta nu lucreaza.
S-a schimbat ceva si pot sa lucreze legal si nu vor?

vancouver

E clar ca nu au AC, dar unora de pe forum le place sa se manifeste isteric. Nu stiu cu ce ajuta, poate doar sa ne ajute sa nu mai fim luati in seama ca un forum serios si de specialitate.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

dr4qul4

Eu observ ca au decopertat zone mari.
Neavand AC nu au ce face. Si nu cred ca e nici vina lor ca nu au AC din moment ce initial li s-a spus ca sunt valabile cele vechi.
Incep sa am un deja-vu cu acest motiv. Am impresia ca anul acesta a fost intentionat pierdut sub pretextul AC si AM si alte hartii.
Unde e de-birocratizarea promisa?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

hyp88

Motivul lipsei de AC de fapt ascunde in spate lipsa banilor alocati pentru constructia de autostrazi in 2016. Cautati articole din Decembrie anul trecut sa vedeti ca banii alocati de la buget nu acopera toate santierele deschise pe autostrazi la nivel national. Asta e doar un exemplu nu gasesc un articol acum la A3 dar situatia a fost generala la toate santierele http://www.digi24.ro/stiri/economie/buget-2016-bani-putini-pentru-autostrazile-in-constructie-464840

Ciprianul

Unde e acum Ministrul și cu sefu CNADNR sa dea explicații de situația asta
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

Iceman

Nu ai cum sa nu fi iritat si sa nu iti iasa fire de par alb cand auzi de acest tronson....Avem un ordin de incepere a lucrarilor de un 1,6 ani...Un constructor adevarat de mult si ar fi pregatit toata strategia de a intra cat mai repede in posesia docum. care sa le permita sa se apuce de lucru....Dupa an 1,6 ani nu avem AC sau AM.....Ce  surprize ne mai asteapta??...Saptamana viitoare vom auzi ca mai trebuie sa se faca desc.arheologice,exproprieri pentru autostrada,o pestera cu alti lilieci,specii de furnici protejate care au musuroiul pe traseul autost...etc...

Iceman

In ritmul asta ne apuca 2020 cu lotul asta....Ministerul si CNADNR sunt vinovati intradevar....Dar si Corsan au parte lor de vina luand cu supeficialitate lucrarea pentru acest tronson.