News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 22 Guests are viewing this topic.

bridge

^
Quote from: bridge on August 16, 2016, 06:02:45 PM
Geiger renunta la avans pe 2016,Straco nu poate cu garantiile pentru avans.

bridge


ciprebbe

De luni stabilizat-ul la padure, pana atunci e concediu la Gilau.
Filmare pe sapt viitoare.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Skynick

QuoteAproape 3 km din autostrada A3 Bucuresti - Ploiesti, de la Soseaua de Centura pana in Strada Popasului, ar putea fi deschisi circulatiei rutiere pana la finalul lui 2016. In acelasi timp, si nodul rutier de la Moara Vlasiei, ramasite ale proiectului de autostrada inagurata inca din vara lui 2012, ar putea fi terminat. Anuntul a fost facut de seful de la autostrazi intr-un interviu acordat HotNews.ro

http://monitorizari.hotnews.ro/stiri-infrastructura_articole-21276342-aproape-3-din-autostrada-a3-care-intra-bucuresti-putea-deschisi-traficului-acest-impreuna-nodul-rutier-moara-vlasiei.htm

Ciprianul

Conform celor spuse de Ministru Transporturilor de azi intr-o saptamana mai exact pe 15 Septembrie expira ultimatumul dat firmei Corsan cu referire la mobilizarea in teren pe Suplac Bors. Tare sunt curios sa vad reactia celor de la Corsan. Voi ce spuneti baieti...este ceva sansa sa se apuce de lucru?
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

Beowulf

Ordinea prioritatilor:
A1: Bucuresti-Nadlac;  A3: Bucuresti-Bors;  A10: Sebes-Turda;  A0+DNCB: Centura Bucuresti; A8: Tg Mures- Ungheni; A12+A14: Calafat-Craiova-Pitesti-Tirgoviste-Ploiesti-Buzau-Braila; A6: Lugoj-Calafat; A7+DN(2X2): Botosani-Focsani-Slobozia-Calarasi.

Ciprianul

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

Ionut

^^ Confirmam si noi "din surse independente" - A3 intre DNCB-Nod Popasului (doar bretelele, fara podul peste Str. Popasului) plus Nodul Moara Vlasiei deschise pana la finalul anului. Importante sunt si nodurile de mai jos, multumim Hotnews pentru planse!

Gherghitei:


Petricani:

alexbb

#10703
Ar fi bine sa se dea in folosinta cei 3km pana la finalul anului, desi cred ca se va aglomera foarte tare Popasului - Racovita.

1. La T-ul de la Petricani va exista sau nu semafor? Din plansa se vede un semafor pentru tramvai. Nu prea inteleg cum va functiona intersectia asta fara semafor. Si fara autostrada, sa iesi de pe FdG la stanga spre Pipera este o aventura in fiecare zi.
2. Exista pe undeva planul pentru nodul de la Moara Vlasiei? LE: l-am gasit pana la urma :)
forum.peundemerg.ro/index.php?topic=6.msg76742#msg76742

podariudan

aveti vreo schita cu nodul Popasului?

Ionut

#10705
Gasiti pe www.openstreetmap.org nodurile Popasului si Moara Vlasiei. Nu sunt extrem de precise, insa in mare asa vor arata.

Moara Vlasiei:

panzer

Astia s-au prins ca nu deschid nimic anul asta si acum forteaza pe ici pe colo!  :-[

Pana acum avem sigur 200m reparati pe Sibiu Orastie si 500m pe A3 unde s-a facut doar decopertarea si nici n-au PUZ de Voluntari?

NGC

Quote from: Ionut on September 08, 2016, 11:58:04 AM
^^ Confirmam si noi "din surse independente" - A3 intre DNCB-Nod Popasului (doar bretelele, fara podul peste Str. Popasului) plus Nodul Moara Vlasiei deschise pana la finalul anului. Importante sunt si nodurile de mai jos, multumim Hotnews pentru planse!

Gherghitei:

Petricani:

Nu cumva sunt aceleasi planse pe care le-am pus si eu anul trecut?
http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=6.msg82320;msg82320

Nu de alta, dar la Petricani s-a modificat putin prin PT.

Quote from: alexbb on September 08, 2016, 12:06:45 PM
1. La T-ul de la Petricani va exista sau nu semafor? Din plansa se vede un semafor pentru tramvai. Nu prea inteleg cum va functiona intersectia asta fara semafor. Si fara autostrada, sa iesi de pe FdG la stanga spre Pipera este o aventura in fiecare zi.

PMB a cerut in 2012 semafor si va fi cu semafor.

In alta ordine de idei, in 19.07.2016 s-a obtinut certificatul de urbanism pentru Voluntari.

alexbb

QuoteNu cumva sunt aceleasi planse pe care le-am pus si eu anul trecut?

Sunt fix aceleasi.
In acelasi post ai pus si un extras din caietul de sarcini (l-am copiat mai jos). Cumva mai erau cateva puncte la 1.3.5.8.6? In planul pt nodul de la Moara Vlasiei, pe partea dreapta a autostrazii este si un giratoriu pe DJ101. As fi zis ca si acela intra in sarcina antreprenorului. In plus bretelele de pe partea dreapta a autostrazii nu sunt tocmai 'finalizate'.


marinul

live de pe Suplacu-Bors, undeva in dreptul localitatii Abram




Sent from my iPhone using Tapatalk