Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

NGC

#6420
Nu trebuie sa descarcati toate arhivele din SICAP. De cativa ani incoace documentatia este disponibila si in alta parte si se poate descarca direct. O sa vad dau link direct, in principiu azi sau maine.

alecu26

Daca unii vor veni la pret de dumping, vor urma contestatii peste contestatii. Fiecare pret unitar din mile de preturi poate fi contestat ca si nesustenabil. Si pentru un pret prea mic, de exemplu pentru sarma de la gardul de protectie sa fi descalificat.

Eu sper totusi ca BOQ e facut pe preturi cumulate, si nu pe articole de deviz, sau ceva asemanator lor.

In plus, pe FIDIC rosu, marja de preturi trebuie sa fie foarte stransa, si doar unii gen UMB care executa intern o mare parte din lucrare ar putea sa iasa din pluton.
Va fi interesanta desfasurarea licitatiei si a contestatiilor, dupa atatia ani in care nu am mai avut FIDIC Rosu decat pe lucrari mult mai mici si cu proiecte mult mai proaste.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

shift2rail

^nu reusesc sa accesez documentatia licitatiei Ploiesti-Buzau, care ar fi costul bugetat pentru padurea/perdeaua forestiera "liniara" in suprafata de 160ha?

RobertH

#6423
A7 - Tronson 1 LOT 1 Dumbrava-Mizil (km 0+000 – km 21+000)

Plansa de ansamblu :


Planuri de situatie:































Powered by API/PUM imgur uploader

RobertH


RobertH

#6425
Nod A3-A7:


Nod A7-DN1D:



Powered by API/PUM imgur uploader

RobertH

#6426
A7 - Tronson 1 LOT 2 Mizil-Pietroasele (km 21+000 – km 49+350)

Plan ansamblu:


Plan situatie:
















Powered by API/PUM imgur uploader

RobertH

#6427

RobertH

#6428

RobertH

#6429

RobertH

#6430

RobertH

#6431

RobertH

#6432

RobertH

#6433

RobertH

#6434
Nod DJ100C


Nod DJ203C