Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 17 Guests are viewing this topic.

Raducu Popa

Un scurt update de la nodul DN2F (pentru concursul de gabioane  :) ) si de la podul peste canal Bistrita din zona Rusi Ciutea:

Skynick


Dominik

Hai ca s-au miscat bn cu sudura la Rusi-Ciutea, mai au o deschidere  :) +1 R@du  :cheers:
You're in Steelers Country

panzer

Bravo Radu. Minunata macaraua lui Deme.

Cum mai e cu pariul la gabioane? UMB vs Pizza cum stam? Marturisesc ca si berile mele s-ar fi dus pe UMB, dar si Pizza lucreaza bine.
Chiar sunt curios. Ne mai distram si noi.  ;)

danvoicu


danielCD


ovicor

Nu stiu de unde s-a inteles ca ar fi spus Umbrarescu ca centura va fi gata in doua luni. Se referea doar la acele poduri. Despre intreaga centura a spus doar ca va fi gata inainte de termen, mult inainte!

JUVENTUS_1

#4897
^
Corect!  :gj: Lucrul asta am vrut sa-l mentionez si eu atunci cand am facut cele 2 predictii.
The order of my priorities according to my own interest: 1.A7; 2.A13; 3.DX Bacau - Piatra Neamt; 4.A8; 5.Other.

pelan87

Totusi, acele 2 poduri par a fi pe drumul critic al proiectului, nu? Oricum, este ultra-optimist termenul de 2 luni pentru aceste 2 poduri. Insa estimarea este facuta chiar de o persoana avizata (poate cea mai avizata) si nu de un politician in campanie electorala. Dar, totusi, timpii tehnologici permit finalizarea in 2 luni a celor 2 poduri?

RobertN

^

Și mie mi se pare foarte optimist acest termen dar, nah, eu chiar nu mă pricep.   :|

Ionut

Eu inca ii astept pe optimiștii care vor sa parieze ca UMB termină centura în 2020. Nu mai contează ce a zis Umbrarescu. Sunt curios daca totusi pune cineva pariu. Ca vorba francezului, put your money where your mouth is.

hefaistos

500 lei.
Plătibili pana la 25 ianuarie 2021 în contul proinfrastructura. Dacă pierd.
Dacă câștig nu vreau nimic.
Pariul: "pana la 20 decembrie 2020 UMB va termina cel puțin porțiunea dintre DN2 ( spre Focsani) - DN2F (spre Vaslui)".
Dacă pierd oricum banii de vor duce pe o cauza buna.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

paulmare

Cine e in bacau - puteti afla ce au avut in cortul de sudura ? macar un tractor pentru sudura in colt ?

Ionut


naivu

@pelan87, depinde ce se intelege prin "finalizarea a doua poduri", pt ca poate diferi de "finalizarea segmentului de A"; s-ar putea intelege:
- terminat suprabetonarea
- terminat hidroizolatia
- pus ultimul strat de asfalt
- montat ultimul parapete si trasat ultimul marcaj (si gata de inaugurare impreuna cu restul segmentului)
Functie de liniuta la care declari podul "finalizat", poate fi mai devreme sau mai tarziu  :)