News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

13 Members and 34 Guests are viewing this topic.

Allex

A fost prelut amplasamentul santierului centurii Bacau de la Eko? Ultima oara cand am intrebat nu era, si nici avansul nu era recuperat. Poate are cineva informatii noi?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

elcraft

NGC, si de unde stim ca sunt cazuri temeinic justificate?

NGC

Uite o nota justificativa aprobata, care a fost facuta publica, desi nu exista o obligatie in acest sens.





Ultimul paragraf nu se sustine. Ca si exemplu poate fi data chiar licitatia pentru Bacau - Pascani, unde initial a fost 04.09.2017, apoi 20.10.2017 si acum vom avea un nou termen.

NGC

VO Bacau

Quote from: NGC on October 02, 2017, 03:44:49 PM
Deocamdata vrabiutele zic ca se estimeaza o valoare de peste 750 milioane RON fara TVA.

Dar si vrabiutele se mira cum de inca nu au sarit cei de la CNAIR cu un comunicat de genul "spre SEAP".

Acum ca au dat comunicatul pentru A3, cu informatiile despre care am scris acum ceva vreme, sa punem paie pe foc pentru VO Bacau.

Probabil ca raspunsul la dilema "cum de inca nu au sarit cei de la CNAIR cu un comunicat de genul "spre SEAP"" este foarte simplu.

Documentatia initiala incarcata in 29 Septembrie in SEAP a fost respinsa. E asta o noutate? :lol:

O fi deci o schimbare de tactica in care dau anuntul cu "spre SEAP" doar in momentul in care sunt siguri ca documentatia va fi acceptata? :lol:

Nu-i nimic, publicam noi si unele informatii pe care ei nu le publica. ;)

Ionut


NGC

Habar n-am. E asa important? Sa incercam sa aflam?

Ionut

Nu cred ca e asa important... eram doar curios... cum naiba le resping și acum documentațiile după atât de mult timp. Nu au invatat ce trebuie sa faca si ce sa nu facă?

NGC

Quote from: NGC on October 20, 2017, 09:06:45 AM
Quote from: Ionut on October 19, 2017, 04:08:41 PM
Maine este termen si pentru Bacau-Pascani. Se amana?

Se amana. Revin cu termenul.

Quote from: NGC on October 21, 2017, 03:48:12 PM
Ultimul paragraf nu se sustine. Ca si exemplu poate fi data chiar licitatia pentru Bacau - Pascani, unde initial a fost 04.09.2017, apoi 20.10.2017 si acum vom avea un nou termen.

Noul termen pentru evaluarea ofertelor pentru Bacau - Pascani este 14.12.2017.

Allex

@NGC ai idee daca documentatia pentru Centura Bacau era la full profile? Avea cumva si proiect tehnic facut in acest sens sau era prins in licitatie?

Sent from my SM-J105H using Tapatalk

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

NGC

Full-profile in zona unde era half-profile. Nu am scris cumva deja pe forum? Parca tin minte ca am scris.

NGC

Mai aveti putina rabdare, dar pregatiti oricum niste beri. ;)

Allex

Pai momentan aveam PT pentru half. Stiam si eu ca vor sa scoata full, cf raspunsului primit. Dar cine modifica PT-ul asta eram curios.

Sent from my SM-J105H using Tapatalk

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

Pai scot FIDIC Galben, proiectare si executie. Noul constructor re-proiecteaza full profile... nu?

Allex

Asa ma gandeam si eu. Doar ca la PT nou trebuie AM revizuit si apoi alt AC(daca nu gresesc). Si iar stam dupa avize...

Sent from my SM-J105H using Tapatalk

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

@cristi5
Cred ca mi-a scapat informatia - pe baza carui studiu ai pus traseul A7 pe OSM?