News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 10 Guests are viewing this topic.

NoWords

Din ce stiu pe lotul 1 Bz - Focsani exista deja OIL emis, dar oamenii se plang ca s-au trezit cu utilajele pe teren  :o

sillentium

Ședința de "progres" pentru proiectele de infrastructura mare din Regiunea Moldova, organizată ieri de reprezentanții CNAIR în on-line, cu participarea asociatiilor civice.

QuoteA7-sectorul Pașcani Suceava. Subcontractantul, firma Egis spune ca, pentru a reduce întârzierile acumulate se lucrează în paralel la SF și etapele de obținere a avizelor și a procedurilor de mediu. Greu de spus dacă vor reuși.❗ Totuși, conducerea Cj Suceava pare mulțumită.
    - sectorul Suceava - Siret:
Contractantul, firma Search Corporation,: astăzi nu avea nici un utilaj în teren. Pe acest sector se continua bătaia de joc,de acum binecunoscută.

Ionel Apostol pe fb

NoWords

#9212
Un mic update: La nodul rutier DN23 cu A7 si pe aproape toata lungimea lotului 4 se aduna materiale pentru terasament. Basculantele UMB trec in veselie pe centura Focsani. Am putea spune ca distractia a inceput de acum, o sa avem cateva luni pline  :-[

Au ramas in urma colegii cu dronele  :lol:

Stef

#9213
Nu vreau să intru prea mult în politică, dar Arsene tocmai a primit 6 ani cu executare, în contextul în care presa l-a tot asociat cu constructorul DANLIN XXL, fiecare articol de presă despre contestația de pe lotul PlBz3 amintindu-l.

Repet, nu știu legăturile cu constructorul, dar în cazul în care DANLIN va fi desemnat constructor câștigător, sper să nu existe și alte probleme.

Avem și de la Raducu o filmare de pe A7, noaptea ca gospodarii  O:-) de pe Buzău Focșani 2.


mike_us

 Impresionant! Cred ca sunt printre singurii constructori care lucrează si noaptea. Chiar nu înțeleg cum atât de multi pe forum se îndoiesc ca o sa termine pina in 2026. Totuși sunt aproape 4 ani pina la sfârșit de 2026.

silaghi.paul

#9215
2026 e termenul pentru PNRR nu e termenul contractual pentru UMB pe A7. Ei au pe unele loturi T3 2024, pe unele T1 2025 daca nu ma insel si inca mai asteptam sa vedem pentru ultimele loturi contractate. Sa ma corectati daca am gesit termenele.

sarbu

Umb a început sa si subcontracteze, cel puțin la partea de fierărie, am confirmarea de la un subcontractor care lucreaza si la mine in santier ca are o parte din oameni în subantrepriza la armare fundații pile la autostrada.

carutasul

asta e foarte bine, înseamnă că realismul bate ambiția :)

cao_vali

Joi 09.03.2023 am observat langa Roman deja o baza plina de basculante portocalii, undeva pe partea stanga cum vii de la Piatra Neamt, inainte de trecerea cu calea ferata magistrala 500!
Miercuri 08.03.2023 orele 18:00 era activitate intensa la baza de la Adjud pe partea dreapta cum vii de la Adjud spre Bacau!
Practic tot drumul de la Buzau la Bacau era impanzit de basculante portocalii in trafic!

Allex

^Ce ai vazut langa Roman este defapt sediul Danlin XXL. Au si ei flota noua de Mercedesuri portocalii.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Stef

Filmare de ieri, la Stâlpu, de la un dronist relativ nou, cred.


Stef

Încă o filmare de la Raducu <3 Lot 1 - Buzău - Vadu Pașii


NoWords

#9222
Autostrada A7 Buzau Focsani lot 4 Nod rutier DN23 - DJ204D (Focsani -Suraia) de la Infrastructure and Machinery


Au inceput sa iasa la suprafata pilotii forati.

NGC

"EXECUȚIE LUCRĂRI AUTOSTRADA PLOIESTI-BUZAU LOT 3 Pietroasele – Municipiul Buzau km 49+350 – km 63+250

Quote from: NGC on February 21, 2023, 08:07:38 PM
Quote from: NGC on January 26, 2023, 11:45:06 AMIn traducere, CNAIR trebuie sa reevalueze cele 2 oferte (DANLIN si NUROL).

Umbla vorba prin targ ca s-au pus pe "reevaluat", dar nu cred ca vom avea un rezultat mai devreme de 2-3 saptamani.

Bine am zis atunci. Acum telenovela se prelungeste din nou, pentru ca DANLIN a contestat o solicitare de clarificari. Va tin la curent.

NoWords

Cineva de la DANLIN se plictiseste rau de tot, de insista atat de mult... :o