News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 9 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

E ceva mai complex acest domeniu al ofertării decât "știe sau nu știe", merită studiat, dacă te interesează să afli răspunsuri mai clare.

andrei.obreja

Astăzi dimineață, în jurul orei 4 se vedea mișcare pe șantier de pe DN2 în zona Răcăciuni și între Bacău și Adjud m-am intersectat cu vreo 30 de camioane UMB.

mdragos

Oare lucreaza in 2 schimburi?

NGC

#9108
Quote from: RazesIesean on February 22, 2023, 10:13:44 AMMa intreb cum se poate ca o instanta sa spuna ca Danlin nu are suficiente cunostinte pentru a construi o autostrada si sa le fie respinsa contestatia (Bacau - Pascani)

De unde ai tras concluzia asta sau ai informatia asta?

CNSC (ca doar pana aici s-a mers) le-a respins contestatiile pentru toate loturile dintre Bacau si Pascani pentru ca a considerat ca respingerile ofertelor lor de catre CNAIR au fost corecte. Practic ofertele lor nu au fost conforme.

Stef

Astăzi a avut loc la Iași o... conferință de presă susținută de Cătălin Urtoi din noua postură pe care o are la CNIR, mai multe informații aici. Vine în completarea a ceea ce zicea Grindeanu cu privire la A7 finalizat în 2025.

rota

Autostrada A7, Buzău-Focșani, Lot 1 UMB  (sursa:SPIRI DRONE)
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

mike_us

Ce se întâmpla daca sa zicem 1-2 loturi din 13 nu sunt gata pina in 2026. Se iau înapoi bani pentru loturile care nu sunt gata?

NoWords

#9112
Din ce se zicea prin "lume", nu se mai deconteaza din fondurile PNNR daca nu sunt finalizate la timp, adica pe scurt guvernul trebuie sa "traga" din bugetul de stat costul integral al lucrarilor.

Sa ma corecteze cineva daca gresesc. ;)

// Am refacut putin fraza. Multumesc @Cristian 74  O:-) 

Cristian 74

@NoWords Te corectez eu: nu există cuvântul "trebuiesc", doar trebuie. Ah, era vorba de fondurile PNNR...

Leo-Ph

astazi miscare firava la nodul de la Dumbrava in schimb la nodul A0-A3 se lucreaza  bine

Ionut

La Dumbrava n-am fost dar pe A3xA0 am trecut azi și se lucra foarte bine și la dus și la întors. Par deciși să se mute cât mai repede pe A7.

Stef

Nod Răcăciuni, 24 februarie. Din păcate sunt foarte mulți nori, poate săptămâna viitoare vedem mai mult.




Powered by API/PUM imgur uploader

pelan87

Cei de la UMB lucrau intens si azi (sambata) la ora 16, pe Buzau-Focsani lotul 2, in zona DJ220, aici.


Stef

#9118
Ploiești Buzău, nod Mizil


TibiV

@Stef ,

vezi ca RedWhistler este colegul @pelan87 prezent aici pe forum...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)