Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 6 Guests are viewing this topic.

mdragos

Ambele contracte sunt cu PT inclus. Grindeanu mai abereaza, in general recomandarea e sa-l ignorati.

Stef

#9076

dunmaty

Quote from: M-Power on February 14, 2023, 04:59:47 PM^ ...primul km din A8 va fi la Pascani parte a nodului cu A7.
Am făcut azi un drum Gura Humorului - Iași, si am remarcat deja zeci de camioane / utilaje portocalii in organizări de șantier si balastiere de-a lungul râului Moldova la Oniceni, la Drăgășani si la Moțca / Cristesti...
Crossing fingers...
Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care jumatate!

GAC

Pascani-Suceava era mult mai avansat pe partea de foraje geo (fata de Suceava-Siret), ar trebui si proiectarea sa fie la faza avansata acum.
Oricum, macar pana la Suceava sa lanseze licitatia anul asta si pe urma om mai vedea.

rota

^e la 90% Pascani Suceava, 36m liniari de forari in ultimele 2 saptamani doar, gasesc tot felul de scuze pt intarzieri (Search Corporation și Egis proiecteaza) ba ca e frig, ba ca e glod, sper sa termine si sa depuna actele la mediu cat mai devreme, sa prinda finanatarea anul asta(POIM).
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

mirceaeliade

QuoteUn parlamentar din Buzău critică în termeni duri principalul contestatar al licitațiilor de pe tronsonul de autostradă aflat la sud de orașul Buzău, firma Danlin, din județul Neamț. Potrivit senatorului PNL Vlad Pufu, firma trebuia descalificată de la început, întrucât nu are experiență în astfel de proiecte de infrastructură.

,,Eu dacă aș fi fost constructor, într-o astfel de situație, de interes național, m-aș fi retras. Dincolo de interesele personale, trebuie să fim și români! Nu putem să punem piedică unui proiect atât de important pentru milioane de români, care poate revigora economic toată Moldova și o parte din Muntenia", a spus Vlad Pufu la un post local de televiziune.
https://adevarul.ro/stiri-locale/buzau/autostrada-stirba-a-moldovei-ar-putea-fi-data-2241610.html

Stef

Avem și un filmuleț de la Răducu cu loturile 1 și 2 de pe Buzău - Focșani


CătălinL

#9082
S-au apucat în forță UMB. Cu o firma serioasa avem garanția că astfel de proiecte vor fi duse la capăt cu succes, mai ales în condițiile în care avem o nevoie acuta de infrastructură de transport performanta.

rota

"Eolienele de la Stâlpu s-au împiedicat în... Autostrada Moldovei

Proiectul eolienelor de la Stâlpu este blocat acum și ,,atârnă" de o hotărâre de guvern așteptată cu sufletul la gură de către investitori. Concret, proiectul parcului eolian urma să fie amplasat pe raza localității Stâlpu, fix în același loc în care Guvernul a aprobat expropierile pentru gropile de împrumut – gropi realizate de constructori pentru luarea unor importante cantități de materiale utilizate în construcții, în special argile, nisipuri ori balast –  de pe Autostrada Ploiești-Buzău. " sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

pelan87

Autostrada A7, Buzău - Focșani, Tronson 1 - Subcontractorii UMB lucrează cu spor (17.02.2023)


rocklee

 :)  care subcontractori Zublin  :o


pelan87


MCI

Flota IBB Logistic s-a mai marit de ieri cu inca 15 autobasculante produse în România de ATP Trucks & Buses.
De astazi vor incepe lucrul pe santierul A7.

survola

^ eu pun rând roșu în tabelele mele atunci când sunt probleme; m-am speriat când am văzut prima dată tabelul de mai sus 😳