News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

6 Members and 17 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

Lucrează unde se vede din drum, sa se zică ca, uite, lucrează... În rest...nimic.

Stef

Hai să nu, totuși. Momentan nu au ce face decât ce fac și ceilalți. E bine că au 4 foreze acolo.

mirceaeliade

QuoteCJ Iasi colaboreaza cu institutiile centrale pentru a reduce birocratia si a mentine un ritm bun de implementare a proiectelor celor doua autostrazi pentru Moldova.

,,In ultima sedinta extraordinara, am votat pentru trecerea din proprietatea publica a judetului Iasi in proprietatea publica a statului roman a unei suprafete de 31.000 mp din tronsoanele de drum care fac parte din coridorul de expropriere pentru Autostrada Bacau – Pascani", afirma Costel Alexe.

Este vorba despre 13 portiuni de drum situate in zona Pascani si a comunelor Halaucesti si Stolniceni Prajescu.
https://infrapress.ro/2023/02/08/din-2026-vom-circula-pe-autostrada-a7-autoritatile-locale-spun-ca-reduc-birocratia-pentru-a-mentine-un-ritm-bun-de-lucru/

mirceaeliade

Noi aparute cu castigatori prin iunie:
Servicii de Supervizare EXECUȚIE LUCRĂRI AUTOSTRADA BACĂU – PAȘCANI
https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100162219
Servicii de supervizare EXECUTIE LUCRĂRI AUTOSTRADA FOCȘANI – BACAU
https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100162197

superdefekt

#9034
Pe lotul 1 BZ - Focsani au inceput decopertarile. Pozele sunt facute aici: https://goo.gl/maps/cLmYDMJq5SD7KE1j7 . Pentru cine nu vede harta locatia este chiar la intrarea in Focsanei. Din ce am vazut au decopertat cam de DN2 pana cat se poate vedea in spatele Focsaneiului.









Nu se vede mare lucru, din pacate nu am drona si nici masina cu garda joasa nu mi-a permis sa mai avansez. In prima poza in departare, pe linia satului sunt 2 excavatoare, responsabile de gramada lunga de pamant de pe traseul drumului de legatura.

pelan87

Autostrada A7 - UMB este pe șantier, lângă Buzău, pe loturile 1 și 2 din Buzău - Focșani decopertări pe km întregi, 09.02.2023




În numai 3-4 zile de lucru, utilajele UMB au decopertat kilometri întregi din loturile 1 și 2 ale Autostrăzii Moldovei (A7), între Buzău și Râmnicu Sărat, dar și aproape integral drumul de legătură al autostrăzii cu DN2, la nord de Buzău.

Forezele sunt în acțiune în 3 puncte:
- la podul peste Râul Buzău
- la podul peste DJ 203K
- la podul drumului de legătură peste A7

Urmează să fie abordate forajele și pentru podul pe drumul de legătură, peste Magistrala CFR 500 (București - Suceava).

mike_us

  Superb. Daca au început sa decoperteze cind încă e zăpada o sa fie tare interesant de văzut cum o sa arate aici la vara.

Drive_140

Au început sa decoperteze pe tot tronsonul Buzău-Focşani:




TibiV

Cocoasa de la Focsani filmata de SPIRI DRONE pe 07.02.2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

oneLess

Prima filmare a lui Radu Iftinoiu cu A7 (Sigur nu a mai postat :D ) .

Nodul Rutier Râmnicu Sărat - Autostrada A7.

Îi mulțumim!


pelan87

O mica minune pe lotul Pizzarotti: 4 foreze mobilizate la nodul A3-A7, inca una la overpass-ul de la km 1+500. Urmeaza sa postez maine filmarea facuta azi (sambata, 11.02.2023), pe santier s-a lucrat exact pana cand am ajuns in zona, in jur de ora 16, cand s-au retras aproape toti muncitorii.











pelan87

E gata si filmarea:
Sectiunea Ploiesti - Buzau, Nod A3-A7 si inceputul lotului 1 (Pizzarotti-Retter), 11.02.2023


Ionut

Așa iritant e stilul Pizzarotti, ma umple de nervi. Dolce far niente. Da știu iarnă chestii. Dar la alții se vede mișcare cât de cât în condiții mai rele. Okay, sâmbătă, dar sâmbăta se lucrează. Mai ales când știi că ai deja 4-5 luni întârziere!

vm75

Mie mi se pare fascinanta risipa de resurse; au 4 foreze intr-un singur loc, cand puteau probabil sa foloseasca intensiv cel mult doua. La fel si Aktor pe A0, cu 5 sau 6 foreze doar pentru trecerea peste CF, care stau (literally) acolo de aproape un an.  Spre comparatie, UMB a inceput lucrarile la podul peste Buzau cu o singura foreza si nu avem nicio indoiala ca vor termina primii.

mirceaeliade

daca sunt deja 4-5 luni intarziere, nu ar cam fi cazul sa vedem niste buline negre din partea CNAIR?