Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 5 Guests are viewing this topic.

alesd

E o parere personala sau ai si o sursa? Sau asa a scris economica?

Stef

#8536
Pe CNSC nu apare nimic la intrări și informația e de la cineva apropiat cu legături în MT.

oneLess

Ar avea acum o logică cu începerea lucrărilor de la Focșani Nord. Au început de la mijloc  Mai au 3 loturi în sus și 3 in jos. :D

paullie

Bai dar ar fi chiar culmea sa apara o contestatie pe motiv ca ..... UMB nu plateste organizare de santier.

mike_us

#8539
Daca câștigătorul a fost desemnat pe 25 noiembrie si termenul e de 10 zile însemna ca luni a fost ultima zi. CNAIR
Cite zile mai trebuie așteptat sa fim siguri ca nu sunt contestații?

dumbravaandrei

#8540
@oneLess fiecare lot are propria organizare de șantier, nu va folosi umb-ul doar organizarea de la Focșani.

hvm

@dumbravaandrei si eu sunt deacord cu @oneLess
N-ai cum sa le ceri lui UMB sa aiba organizare de santier separata cand baza lor principala e cam intre cele doua loturi... Sau are logica?
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

naivu

Dacă nu au fost contestații, este posibilă semnarea celor 3 contracte de pe Focșani-Bacău în următoarele 2-3 săptămâni? Dacă s-ar strădui, ar fi suficient timp să facă demersurile necesare? Sau au rămas deja pt la anul?

Radudbr

Salutare tuturor. Sunt vechi cu cititul pe aici, nou cu postare 😁. Pentru contestatii sunt alocate 10 zile lucratoare sau 10 zile calendaristice? Daca sunt lucratoare, acestea expira vineri daca am calculat corect.

Ionut

Devine obositor să explice 2-3 oameni care au înțeles cum e treaba cu aceste contestații. Aveți răbdare...

dumbravaandrei

@hvm UMB trebuie sa respecte niste autorizatii de constructii eliberate/documentate inainte de a castiga UMB licitatia. Nu e vorba de a fi de acord sau nu cu mine. Acordul de mediu si AC-ul prevad organizare de santier pentru fiecare lot. Ca or stoca mai putine utilaje intr-o organizare sau alta, la un anumit moment, aia e alta discutie.

P.S: Logistic, sa muti zilnic niste sute de camioane, utilaje si muncitori cate 80-100km, nu e treaba ieftina deloc.

mirceaeliade

#8546
Dosar: 3005
Nume Contestator: ICTAS INSAAT SANAYI VE TICARET AS
NUMĂR ÎNREGISTRARE: 59356


N.B.: Presupun ca e legata de A7
NNB: probabil e A0 tot cu acelasi deadline. Nurol, Mapa, Kolin erau aici, alti INSAAT VE TICARET

Ionut

#8547
Hm. Ictas? Interesant. Deci nu Kolin? Kolin era pe locul 2. Deci Ictas merge la descalificarea ofertei UMB. Au oo. Și dorință de a intra în piață. Interesant, ce să zic.

Hai să vedem ce zice @NGC cu stolul său de cocostârci. @horatiu.cosma cred că o să fie o lectură interesantă, deja devii expert.

NoWords

Se putea sa nu existe o contestatie de la turci... :((

GRG

#8549
Au participat la Bacau Pascani, care inca nu are evaluarea finalizata. Posibil sa le fi facut chinezilor la lotul 3 din A0 Nord

https://www.economica.net/autostrada-de-centura-a0-bucuresti-nord-turcii-se-contesta-intre-ei-pe-lotul-3_521068.html