Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

RobertH

Is si detalii dar nu pun la toate. Te intereseaza undeva specific?




reed

#7651

Podurile de la nodul A7/A8.Banuiesc ca sunt metalice.

Ionut

@RobertH
Mulțumim mult mult mult mult mult! Efortul tău este esențial. Să îmi dai de știre când e calibrat traseul pe harta API că vreau să dăm un comunicat și as vrea să fie traseul calibrat. Chapeau!

RobertH

E calibrat deja in mare parte. Mici modificari pe la noduri si limita intre loturi dar geometria lotului e corecta.

RobertH

#7654
@reed Sper ca am gasit ce trebuie.

Pasaj peste A8:


Pasaj peste bretele A8-A7:


LE: Poate nu inteleg eu bine dar nu am vazut tablier metalic la nici un pasaj din nodul A8-A7.


Powered by API/PUM imgur uploader

Allex

Lamuriti-ma si pe mine ca nu prea inteleg: La Pascani, la nodul/turbogiratia cu A8 se va construi si bucata din A8 aflata in nod? Adica cea din planse, ma refer.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

reed

#7656
Ma refeream la bretele :lol:




RobertH

Pasaj pe bretea 3 peste autostrada A7-km 1+396


Pasaj pe bretea 1 peste autostrada A7 si bretea 4-km 1+708



Powered by API/PUM imgur uploader

hvm

@Allex,

Eu din cate stiu nodul a fost inclus in proiectul pentru A7. Sau ma insel?
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

Allex

Pai eu asta inteleg, ca primii metri din A8 din care se vor lucra vor fi cei din nodul cu A7. Am inteles bine?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

RobertH

Corect, bucata de A8 face parte din nodul licitat pe A7.

dr4qul4

eu nu inteleg devierea acelui DJ prin sud... Puteau sa-l devieze prin nord si nu mai era nevoie de nici o supratraversare. Oricum sunt 2 strazi (1 Decembrie si Vulturului) care fac acelasi lucru, trebuia doar sa le prelungeasca. Scapam de 2 supratraversari.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

XGarry

#7662
Calendarul lunii august pentru marile proiecte din Transporturi
QuoteTot pentru infrastructura rutieră, pe Autostrada Moldovei Ploiești – Pașcani se așteptă startul primului șantier, lotul de mijloc al secțiunii Ploiești – Buzău. Lotul Mizil – Pietroasele (27 km) va fi construit de o asociere româno-bulgară, CONI-TRACE, ,,greul" lucrărilor urmând să fie în sarcina bulgarilor care au lucrat la proiecte mari la Sudul Dunării. Firma CONI, abonată la contracte cu statul, nu are în portofoliu proiecte de asemenea anvergură. Termenul de execuție este de doar 20 de luni pentru un lot cu 20 de poduri. Pentru primul lot, Ploiești – Mizil (20 km), dacă Ordinul pentru Începerea Lucrărilor va fi dat în primele zile, Pizzarotti ar putea începe lucrările până la sfârșitul lunii, contractul fiind semnat încă din iunie. Pentru secțiunea Buzău – Focșani este posibil să fie desemnați constructorii, dar la finalul lunii.

A fost la tv mai devreme. Zicea ca au trimis la anap azi si Focsani - Bacau, si ca vor fi desemnati castigatorii pe 2 loturi din Bz-Focsani..cred ca sapt viitoare daca nu m-a inselat auzul.

Fulgerica

Sunt curios daca au aparut ceva utilaje pe sectorul unde s-a dat OIL. Are cineva update-uri?

Dan_s

Cand vor aparea utilajele cred ca vor da cu artificii ca pe A0  :lol:
Nu cred ca scapa politicienii un astfel de moment.  :gaah:  :lolz: